Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

Оголошення УСЗН



До уваги одержувачів державної допомоги!!!
        Відповідно до Наказу Міністерства соціальної політики України та Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку надання Державною фіскальною службою України інформації з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про доходи (відсутність доходів), отримані фізичними особами, які звернулись за призначенням державної допомоги» (далі - Наказ) від 04.11.2016 № 1287/926, зареєстрованого в Міністерстві юстиції за № 1558/29688 від 01.12.2016 затверджено Протоколи про порядок взаємодії інформаційних систем, структуру та формат відомостей до Наказу Міністерства соціальної політики та Міністерства фінансів від 04.11.2016 № 1287/926.
На теперішній час, з метою оптимізації роботи щодо перевірки доходів громадян, які звертаються за призначенням різних видів державної допомоги, обмін інформацією з Державною фіскальною службою України здійснюється виключно в електронній формі.




До уваги учасників антитерористичної операції!!!
Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації нагадує, що постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200 (зі змінами) затверджено Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції санаторно-курортним лікуванням. Цим Порядком передбачено забезпечення санаторно – курортним лікуванням осіб, які постраждали під час проведення антитерористичної операції та яким установлено статус учасника бойових дій чи інваліда війни відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 та пунктів 11-14 частини другої статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Для одержання путівки особи повинні перебувати на обліку в управлінні соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання, а такі, що переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення антитерористичної операції, - за фактичним місцем проживання відповідно до довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції.
Документи, які необхідно надати до управління оціального захисту населення, для постановки на облік для забезпечення санаторно – курортним лікуванням:
- заява;
- медична довідка лікувальної установи за формою № 070/о;
- копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;
- копія військового квитка (за наявності);
- копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;
Під час подання копій документів надаються їх оригінали для огляду.
Безоплатними путівками учасники антитерористичної операції забезпечуються відповідно до медичних показань, терміном, залежно від встановленого статусу:
1) учасники бойових дій - щороку строком на 18-21 день;
2) інваліди війни - позачергово щороку строком на 18-21 день;
3) інваліди із захворюваннями нервової системи (з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) - відповідно до медичних рекомендацій, з них:
I та II груп - до санаторіїв (відділень) спінального профілю з лікуванням строком на 35 днів;
III групи - до санаторіїв неврологічного профілю з лікуванням строком на 18-21 день.
 У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.
Поділ путівки та передача її іншій особі забороняється.
Забезпечення путівками осіб, здійснюється в межах виділених коштів пропорційно кількості осіб, узятих на облік для забезпечення санаторно-курортним лікуванням, згідно з договорами, укладеними управлінням соціального захисту населення з особами та санаторно-курортними закладами.
Відшкодування вартості путівки здійснюється управлінням соціального захисту населення шляхом безготівкового перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги відповідно до укладених договорів щодо забезпечення путівкою та актів наданих послуг у розмірі встановленої граничної вартості путівки (ліжко-дня), а якщо вартість путівки нижча за граничну, - не більше від фактичної вартості путівки.
Гранична вартість путівки (ліжко-дня) визначається щороку Мінсоцполітики за пропозицією Служби та погодженням з Мінфіном.
Для постановки на облік для забезпечення санаторно – курортним лікуванням запрошуємо учасників антитерористичної операції до управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83 (виконком міської ради), каб. № 418. Довідки за телефоном: 2-80-08



Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації інформує
         Відповідно до листа Дніпропетровського казенного  експериментального протезно - ортопедичного підприємства черговий виїзд медико - технічної бригади для забезпечення осіб з інвалідністю та інших осіб протезно-ортопедичними виробами у IV кварталі відбудеться:
13 грудня 2017 року в м. Покровськ за адресою: вул. Маршала Москаленка, буд. 161
         У разі виникнення питань за довідками звертатися до УСЗН Добропільської  РДА за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд. 83 (каб. 418) або за тел. 2-88-80
        



До уваги  мешканців Добропільського району!



Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації інформує про новий Порядок використання коштів у державному бюджеті для  забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, деяких категорій інвалідів та постраждалих учасників АТО санаторно-курортними путівками.
         З 01 січня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», яка затверджує Порядок надання грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
З 01 березня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 року № 110 «Про затвердження Порядку використання коштів у державному бюджеті для  забезпечення деяких категорій інвалідів  санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187 і від 31 березня 2015 року № 200», якою затверджено Порядок використання коштів у державному бюджеті для  забезпечення деяких категорій інвалідів  санаторно-курортними путівками.
 Відтепер путівки для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, осіб з інвалідністю та постраждалих учасників АТО закуповуватимуться на підставі трьохсторонньої угоди (ОСОБА-УПРАВЛІННЯ - САНАТОРІЙ).
Людина може самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення де перевіряється заклад  на відповідність вимогам. Потім укладається трьохстороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.
При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг  санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням Мінфіном.
За більш детальною інформацією звертатися за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83, каб. 418 або за тел. 2-88-08


  
Начальник управління
соціального захисту населення
Добропільської райдержадміністрації                                                                              В.Г. Купцова



УВАГА! КОНКУРС!
Управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації оголошує конкурс на зайняття вакантних посад державної служби категорії «В» головного спеціаліста відділу автоматизованої обробки інформації, контролю за призначенням та обліку соціальних виплат; провідного спеціаліста відділу фінансового обліку та звітності; спеціаліста відділу з призначення субсидій.
Документи для прийняття у конкурсі приймаються до 29.08.2017 року за адресою 85000, Донецька область, м. Добропілля, вул. Першотравнева, буд.83, 5-й поверх кім. 522. За довідками звертатися за телефоном 2-58-00


ОСНОВНІ ПОЛОЖЕННЯ проекту Закону України “ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій ”

1) осучаснення пенсій шляхом:
• здійснення з 1 жовтня 2017 року перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон 1058), із використанням:
 єдиного показника середньої зарплати, який використовується для призначення пенсії в 2017 році, на рівні 3 764 гривні 40 копійки;
 показника вартості одного року страхового стажу, зниженого з 1,35 до 1 відсотка. 
 страхового стажу на рівні 30 років для жінок та 35 років для чоловіків для обчислення:
˗ пенсії в мінімальному розмірі (стаття 28 Закону 1058);
˗ доплати за понаднормовий стаж (стаж понад 30/35 років) (стаття 28 Закону 1058).
Довідка: для пенсій, які призначені до жовтня 2011 року – “пенсійна реформа 2011 року” – вимоги щодо тривалості страхового стажу для призначення пенсії в мінімальному розмірі складає 20/25 років для жінки/чоловіка, відповідно. Надбавка за понаднормовий стаж розраховується відповідно за стаж понад 20/25 років
 поглинання наявних у структурі пенсійної виплати тимчасових підвищень, надбавок, фіксованих індексацій.
• На перехідний період для нових пенсій вартість року стажу -1,35% зберігається до кінця 2017 року, в тому числі при переведенні з пенсії по інвалідності на пенсію за віком.
• при призначенні пенсій у 2018 році при вартості року стажу 1% використовуватиметься показник середньої заробітної плати за два останні роки, з 2019 року - показник середньої заробітної плати за три останні роки.
• передбачається автоматичний перерахунок пенсій, призначених за спеціальними законами, та переведення їх на пенсію, призначену відповідно до Закону 1058. 
2) відновлення з 1 жовтня 2017 року виплати пенсій працюючим пенсіонерам у повному розмірі.
3) перегляд розміру та умов призначення мінімальної пенсії за віком:
 на рівні прожиткового мінімуму пенсія в мінімальному розмірі призначатиметься особам, в яких наявний страховий стаж 30/35 років для жінки та чоловіка.
 З 1 січня 2018 року гарантія щодо забезпечення виплати пенсій в мінімальному розмірі на рівні 40 відсотків від мінімальної заробітної плати, але не менше ніж розмір прожиткового мінімуму, забезпечуватиметься особам, в яких наявний страховий стаж 30/35 років, після досягнення ними 65 років. 
 У разі відсутності повного стажу – виплачується розрахована пенсія. Доплата до прожиткового мінімуму до 65 років здійснюється з урахуванням доходу.
 Змінюється розрахункова величина для визначення мінімального розміру пенсії для шахтаря з 80 % середньої заплати шахтаря на 80% середньої заробітної плати
4) перегляд умов призначення пенсії за віком в 60 років з 1 січня 2018 року:
 Застрахована особа має право самостійно визначити свій пенсійний вік:
- в 60 років виходитимуть ті особи, які на 01.01.2018 року матимуть 25 років страхового стажу.
Діапазон вимоги щодо страхового стажу щороку збільшується на 12 місяців до досягнення 35 років в 2028 році.
- в 63 років виходитимуть ті особи, які на 01.01.2018 року мають 15 років страхового стажу, проте які не мають 25 років.
Діапазон страхового стажу щороку збільшується на 12 місяців до досягнення від 25 років до 35 років в 2028 році.
- в 65 років виходитимуть ті особи, які на 01.01.2018 року мають 15 років страхового стажу, проте які не мають 25 років. Тобто в 65 років виходитимуть ті, в кого на 01.01.2019 року буде 15 років страхового стажу, проте не буде 16 років (вимога для виходу в 63 року) та, відповідно в 2028 році буде 15 років, проте не матимуть 25 років. (вимога для виходу в 63 року) Особам, в яких не буде 15 років страхового стажу призначатиметься державна соціальна допомога після досягнення 65 років. 
 У разі відсутності необхідного стажу на дату досягнення віку, передбаченого частинами першою та другою цієї статті для працюючої особи, пенсію може бути призначено після набуття відповідного страхового стажу;
 На перехідний період (3 роки) при втраті роботи пропонується призначати державну соціальну допомогу при 15 роках страхового стажу. 
5) переглядаються умови індексації (перерахунку) пенсій та щомісячних страхових виплат
• Щороку з 2021 року показник середньої зарплати переглядатиметься на 50 % росту зарплати за попередні 3 роки та на 50 % індексу споживчих цін. 
• У 2019-2020 роках індексація здійснюватиметься за окремим рішенням Кабінету Міністрів.
• Встановлюється мінімальний розмір щомісячної страхової виплати потерпілим на виробництві – не менше прожиткового мінімуму у перерахунку на 100% втрати працездатності (на сьогодні мінімальний розмір не встановлено і такі виплати в окремих випадках є значно меншими)
• З 1 березня 2018 року при проведенні перерахунку буде встановлено новий розмір щомісячної страхової виплати потерпілим на виробництві, у яких цей розмір менше мінімальної заробітної плати (3200 грн) у перерахунку на 100% відсотків втрати працездатності. (127,5 тис. застрахованих осіб отримають новий підвищених розмір такої виплати). 
• Встановлюється максимальний розмір щомісячної страхової виплати, у т.ч. особам, які втратили годувальника - не вище 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
• Потерпілому, який має право одночасно на щомісячну страхову виплату та на пенсію по інвалідності, надається право вибору більшої виплати
6) ліквідація спеціальних пенсійних режимів.
 Скасування спеціальних пенсій для:
- Держслужбовців (на перехідний період залишені норми щодо тих, які набули необхідного стажу на 01.05.2016;
- Науковців;
- Осіб місцевого самоврядування;
- Прокурорів;
- Депутатів;
- Журналістів.
 При цьому пенсії, що були раніше – продовжують виплачуватися;
 Якщо при перерахунку з 1 жовтня пенсія на загальних умовах буде більша – автоматичне переведення;
 В період роботи на спец. посадах ці пенсії платитимуться по нормах, передбачених загальними умовами (крім тих, які були призначені до 2011 року) – повернуто стару норму.
7) зміна умов купівлі стажу
 можливість покупки до 2 років відсутнього страхового стажу із застосуванням додаткового коефіцієнта:
2 - за період до 12 місяців;
1,5 - за період з 13 до 24 місяців;
8) Зміна механізму відшкодування пільгових пенсій на сплату роботодавцями підвищеної ставки внеску 
 З 1 січня 2018 року для підприємств відміняється відшкодування пільгових пенсій;
 Запроваджується підвищена ставка єдиного внеску (15% та 7%) залежно від умов праці; 
 Сплата підвищеної ставки та пільговий вихід на пенсію залишається по тих категоріях, які відшкодовували пільгові пенсії.




Шановні громадяни!!!


Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 року № 558 “Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги”, непрацюючим фізичним особам, які постійно надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям-інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги (крім осіб, що обслуговуються соціальними службами) призначається компенсація.
Компенсація призначається виходячи з прожиткового мінімуму для працездатних осіб у таких розмірах:
· 15 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам І 
групи;
· 10 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам
похилого віку, інвалідам ІІ групи та дітям-інвалідам;
· 7 відсотків – фізичним особам, які надають соціальні послуги інвалідам ІІІ
групи та хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнаним такими в порядку, затвердженому Міністерством охорони здоров’я.
Компенсація фізичним особам пенсійного віку, які надають соціальні послуги, призначається у зазначених розмірах виходячи з прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. 
Фізична особа, яка надає соціальні послуги, має право одержувати тільки одну компенсацію незалежно від кількості обслуговуваних осіб, видів та обсягу послуг.
Компенсація призначається і виплачується органом соціального захисту населення за місцем проживання особи, якій надаються соціальні послуги, з дня подання фізичною особою, яка надає соціальні послуги, та особою, яка їх потребує, заяв разом з документами.
Для призначення компенсації подаються заява, форма якої затверджена наказом Міністерства соціальної політики України від 21 квітня 2015 року № 441 “Про затвердження форми Заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги, компенсацій, субсидій та пільг”, та такі документи:
1) непрацюючою фізичною особою, яка надає соціальні послуги:
1. заява про згоду надавати соціальні послуги;
2. паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
3. висновок лікарсько-консультаційної комісії про те, що стан її здоров'я дозволяє постійно надавати соціальні послуги;
4. копія трудової книжки, а у разі відсутності трудової книжки - письмове повідомлення особи із зазначенням інформації про відсутність трудової книжки та про останнє місце роботи чи отримання доходів; 
5. заява про надання згоди на проведення перевірки даних про доходи особи з використанням відомостей Державного реєстру фізичних осіб – платників датків (з урахуванням вимог Закону України "Про захист персональних даних").
2) особою, яка потребує надання соціальних послуг, або її законним представником (у разі визнання цієї особи недієздатною):
1. заява про необхідність надання соціальних послуг;
2. паспорт або інший документ, що посвідчує особу;
3. копія довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією.
3) законним представником дитини, яка потребує надання соціальних послуг:
1. заява про необхідність надання соціальних послуг;
2. копія свідоцтва про народження дитини;
3. висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність дитини до самообслуговування.
Відповідно до пункту 14 вищезазначеного порядку, компенсація виплачується за рахунок коштів місцевих бюджетів. 
Компенсація не призначається фізичним особам, які:
- надають соціальні послуги громадянам, яким відшкодовуються витрати на надання послуг по догляду відповідно до Законів України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності”, “Про психіатричну допомогу”, “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”, пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 26 липня 1996 року № 832 „Про підвищення розмірів державної допомоги окремим категоріям громадян”, та у разі надання фізичною особою соціальних послуг на платній основі;
- працюють, здійснюють підприємницьку діяльність;
- зареєстровані у центрі зайнятості як такі, що шукають роботу;
- подали не в повному обсязі необхідні документи.
Виплата компенсації тимчасово зупиняється (припиняється) у разі: 
- пропущення інвалідом чергового переогляду органами медико-соціальної експертизи або дитиною-інвалідом - лікарсько-консультаційними комісіями;
- висновку органу медико-соціальної експертизи (лікарсько-консультаційної комісії) про те, що особа, якій надавались соціальні послуги, вже не потребує постійного стороннього догляду. Виплата припиняється з дня, що настає за тим, з якого ця особа згідно з висновком втратила необхідність такого догляду.

За додатковою інформацією звертатися до управління соціального захисту населення Добропільської райдержадміністрації, яке знаходиться за адресою: м. Добропілля, вул. Першотравнева, 83, каб. 116 або за телефоном 2-80-08.

Порядок використання коштів у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів та постраждалих учасників АТО санаторно-курортними путівками 

З 01 березня 2017 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 року № 110 «Про затвердження Порядку використання коштів у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187 і від 31 березня 2015 року № 200», якою затверджено Порядок використання коштів у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками. Відтепер путівки для осіб з інвалідністю та постраждалих учасників АТО закуповуватимуться на підставі трьохсторонньої угоди (ОСОБА-УПРАВЛІННЯ - САНАТОРІЙ).  Людина зможе самостійно обрати санаторій для оздоровлення, після цього звернутися до управління соціального захисту населення де перевіряється заклад на відповідність вимогам. Після цього укладається трьохстороння угода, яка передбачає безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам за надані послуги.  При цьому гранична вартість путівки для відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування визначатиметься щороку Мінсоцполітики за погодженням Мінфіном.

Уважаемые благополучатели - ПЕРЕСЕЛЕНЦЫ!
06 марта 2017 года по адресу: г. Доброполье, ул. Фестивальная, 21  (ДК шахты Добропольская) с 10-00 до 15-00 состоится выдача благотворительной помощи (продуктовых наборов для взрослых и продуктовых наборов для детей от 0 до 3 лет) ГШ «Поможем» Фонда Рината Ахметова временно перемещенным лицам, зарегистрированным в г. Доброполье и Добропольском районе, следующих льготных категорий:
I или II группа инвалидности;
Родители-одиночки с детьми до 18 лет (в том числе вдовы/вдовцы с детьми до 18 лет);
Многодетные семьи (количество детей ≥ 3, возраст всех детей до 18 лет)
Пенсионеры, возраст которых ≥65 лет
Семьи, которые воспитывают детей-инвалидов
Семьи, которые воспитывают приемных-детей, ДДСТ, детей под опекой, детей - сирот, детей, родители которых лишены родительских прав
Инвалиды ВОВ; Лица, получившие инвалидность вследствие ликвидации последствий аварии на ЧАЭС и приравненные к инвалидам войны; Инвалиды войны в Афганистане
Малообеспеченные семьи
Беременные женщины на всех сроках беременности, состоящие на учете в установленном порядке
Дети-сироты до 23 лет 

ОБЯЗАТЕЛЬНО при себе иметь паспорт, документ, подтверждающий категорию, и справку переселенца.
Выдача будет производиться только 06 марта 2017 года.
Предварительная запись не требуется.
Выдача осуществляется в порядке живой очереди!

Справки по телефону Горячей Линии 0 800 509 001.




Шукати в на сайті