Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

Грантові програми

ГРАНТИ ВІД ЧЕСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ЛЮДИНА В БІДІ»
Чеська недержавна гуманітарна організація «Людина в біді» (People in need) в Україні проводить конкурс з надання грантів для створення / відновлення і розвитку сталого бізнесу на території Донецької області.
Дедлайн – 01 березня 2018 року.
Мета проекту
Створення і розвиток джерел доходу для мешканців Донецької області.
Умови проекту
Гранти надаються на конкурсній основі. Рішення про надання гранту приймається конкурсною комісією. Головним критерієм відбору заявок є ефективність ваших планів по використанню гранту для досягнення мети проекту, а саме:
• наявність ідеї по створенню (розвитку поточного) дрібного бізнесу або самозайнятості;
• наявність конкретного плану дій на 6-12 місяців після отримання гранту;
• обґрунтованість вашої ідеї і очікуваних показників (наприклад, виручки і витрат).
Максимальний розмір гранту
Гранти до 35 тисяч гривень можуть бути надані всім учасникам.
Гранти до 55 тисяч гривень можуть бути надані учасникам, які нададуть найбільш перспективні заявки і зможуть зробити власний грошовий внесок у реалізацію бізнес-плану в розмірі не менше 30% від суми гранту.
За більш детальнішою інформацією звертатися до відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації за адресою: м. Добропілля, вул. Московська, буд. 1, каб. №17 або за тел. 2-81-60.




 ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ТА ВПО ДОБРОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ
Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Федеративної Республіки Німеччина, що діє через Німецький Банк Розвитку KfW, розпочинає набір учасників на новий проект, що має на меті покращити можливості для самозабезпечення та самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та мешканців регіонів, які зазнали наслідків конфлікту. Водночас, проект зміцнить соціально-економічну стабільність і добробут приймаючих громад в Україні. Завдяки грантам на самозайнятість та мікропідприємництво, проект надасть змогу вимушеним переселенцям та членам приймаючих громад розпочати новий або розширити наявний бізнес.
Конкурсний відбір буде проведено 15 грудня 2017 року.
Сума грантів: Самозайнятість – до 650 євро;
Мікропідприємництво – до 2500 євро.
За більш детальнішою інформацією звертатися до відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації за адресою: м. Добропілля, вул. Московська, буд. 1, каб. №17 або за тел. 2-81-60.

ДО УВАГИ ПРЕДСТАВНИКІВ СЕРЕДНЬОГО ТА МАЛОГО БІЗНЕСУ ДОБРОПІЛЬСЬКОГО РАЙОНУ!
Проект “Економічні можливості постраждалим від конфлікту”, що виконується Міжнародним благодійним фондом “Український жіночий фонд” за підтримки USAID, проводить конкурс грантів для внутрішньо переміщених осіб, демобілізованим військовослужбовцям та членам їх сімей, людям з інвалідністю та іншим особам у кризових ситуаціях.
Кінцевий термін прийому заявок 27 грудня 2017 року.
Загальний бюджет конкурсу — 3 100 000 грн.
Обмеження щодо розміру гранту: вартість майна, що буде надаватись за одним грантом, не може перевищувати 300 тисяч гривень.
Розмір вартості майна залежить від заявлених зобов’язань зі створення робочих місць:
-    до 300 тисяч гривень в разі працевлаштування до 10 осіб;
-    до 210 тисяч гривень в разі працевлаштування до 7 осіб;
-    до 150 тисяч гривень в разі працевлаштування до 5 осіб;
-    до 100 тисяч гривень в разі працевлаштування до 3 осіб.
Можуть брати участь малі та середні підприємства, які є зареєстрованими як суб’єкти підприємницької діяльності (товариства з обмеженою відповідальністю, приватні підприємці, фермерські господарства).
За більш детальнішою інформацією звертатися до відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації за адресою: м. Добропілля, вул. Московська, буд. 1, каб. №17 або за тел. 2-81-60.


ПРООН оголосила черговий конкурс бізнес-грантів для переселенців та місцевого населення Донецької та Луганської областей.

Програма розвитку ООН (ПРООН) запрошує переселенців, які проживають у Луганській, Донецькій областях, та місцеве населення цих регіонів (з підконтрольних уряду України районів) взяти участь у черговому конкурсі бізнес-грантів.
Грантова підтримка надається на започаткування, відновлення або розширення підприємницької діяльності.
Кошти гранту можуть бути використані, зокрема, на такі види діяльності в межах реалізації бізнес-планів:
· купівля нового обладнання та/або інструментів для виробництва товарів (надання послуг);
· оренда нежитлових приміщень для здійснення бізнес-діяльності до 2 місяців (на період використання коштів гранту);
· виплату заробітної плати персоналу до 2 місяців;
· забезпечення ресурсами для виробництва товарів та надання послуг;
· купівлю франшизи за угодою комерційної концесії (франчайзингу) з відповідним обладнанням.
Максимальний розмір гранту на реалізацію одного бізнес-проекту становить:
· до 250 000 грн зможуть отримати особи, які в рамках запропонованого бізнес-плану планують створити протягом реалізації бізнес-плану не менше 4-х робочих місць;
· до 200 000 грн зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 3-х робочих місць;
· до 150 000 грн зможуть отримати ті, хто створюватиме не менше 2-х робочих місць;
· до 75 000 грн буде виділено для підприємців, що створюватимуть щонайменше 1 робоче місце (під одним робочим місцем розуміється у цьому випадку власне сам підприємець).
Підприємці, які отримають грант, мають зробити власний внесок у реалізацію проекту (в грошовій чи іншій формі, наприклад, безоплатною працею, наданням обладнання, приміщення тощо) у розмірі не менше 25% вартості бізнес-проекту.
Для участі у конкурсі усі бажаючі повинні:
· заповнити онлайн-заявку;
· надати копію довідки про присвоєння ідентифікаційного коду;
· надати чинну довідку про статус ВПО або копію паспорта з зазначенням реєстрації постійного місця проживання для місцевих жителів Донецької та Луганської областей.
Кінцевий термін подання заявок: до 23:59 (за київським часом) 3 серпня 2017 року. Заявки, які надійшли пізніше встановленого терміну, будуть відхилятися автоматично.
За більш детальнішою інформацією звертайтися до відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадмінвстрації за адресою: м. Добропілля, вул. Московська, буд. 1, каб.№ 17 або за тел.2-81-60.




Оголошено конкурс на надання міні-грантів для внутрішньо переміщених осіб Добропільського району!

Чешська гуманітарна організація People in Need (PIN) пропонує фінансову подтримку в сумі от 10 000 до 25 000 гривень для створення нового або розвитку існуючого малого бізнесу. Підтримка надається безкоштовно. PIN вже надала підтримку понад 400 сім’ям, які тепер займаються ремонтом автомобілей, столярними справами, клінінговими послугами, навчанням, IT-послугами і багатьма іншими напрямками діяльності. 
Підтримка доступна для людей, які постраждали в результаті конфлікту, які: 
· знаходяться в тяжкому економічному становищі; 
· пропонують економічно обгрунтовані бізнес-ідеї; 
· мають активи, наприклад, будівлі, земельні ділянки (можливо в оренді), необхідні для запуску бізнесу. 
Люди з обмеженими можливостями, сім’ї, очолювані одним із батьків та інші вразливі групи населення мають пріоритет при відборі. 
За більш детальнішою інформацією звертайтеся до відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації за адресою: м.Добропілля, вул. Московська, буд. 1, каб. № 17 або за тел. 2-81-60.

Оголошується прийом заявок на отримання грантів для жителів Добропільського району від Чеської гуманітарної організації «Людина в біді» 
Новий грантовий проект організації «Людина в біді» для мешканців Добропільського району спрямований на стимулювання чинного дрібного і середнього бізнесу для створення нових робочих місць для переселенців.
Гранти надаються на умовах спільного фінансування – одержувач гранту зобов’язаний попередньо інвестувати в розвиток свого бізнесу власні кошти в розмірі не менше 40% від суми гранту.
Максимальна сума гранту визначається кількістю створюваних робочих місць і становить не більше 40 000 гривень на кожне нове робоче місце. Загальна максимальна сума гранту становить 160 000 гривень, тобто передбачено створення 4 робочих місць.
За більш детальнішою інформацією звертайтеся до відділу економічного розвитку і торгівлі райдержадміністрації за адресою: м.Добропілля, вул. Московська, буд. 1, каб. № 17 або за тел. (06277) 2-81-60.



Оголошено конкурс у програмі «Перший крок до успіху»
УВАГА! Оголошено конкурс на участь у щорічній програмі Міжнародного благодійного фонду «Українського Жіночого Фонду» – «Перший крок до успіху». Мета програми полягає у підтримці молодих жінок і дівчат, які мають лідерський потенціал, готові допомагати у розвитку своїх громад та України в цілому й вести за собою молодь.
До участі у цьогорічному конкурсі програми запрошуються молоді жінки і дівчата, які:
·     відчувають в собі лідерський потенціал та шукають можливості для особистісного розвитку;
·     занепокоєні проблемами своєї громади та мають ідеї, яким чином покращити ситуацію;
·    шукають початкову підтримку для реалізації соціального проекту в актуальній на сьогоднішній день сфері (розвиток громад, соціальна сфера, політика, гендер, журналістика, наука, бізнес, культура, екологія, ІТ-технології тощо).
Заявки чекають від небайдужих молодих жінок і дівчат 18-22 років, які вірять у те, що сучасна молода жінка спроможна досягти успіху, стати лідеркою та змінити життя людей в своїй громаді і країні. Географія конкурсу для східного регіону України: Сумська обл., Полтавська обл., Харківська обл., Дніпропетровська обл., Донецька обл., Луганська обл. 
Реєстрація триває до 24 травня за посиланням
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfSnvbAkw6dKAsO1RqaGKPOm4sVqo2Sj6UoKf49NJMiMd_YEg/viewform?c=0&w=1  Якщо Вам цікаво більше дізнатись про заходи програми та її учасниць, відвідайте сайт http://www.uwf.org.uaІз запитаннями просимо звертатись до відділу економічного розвитку і торгівлі за тел. 2-81-60 або можете направити питання на електронну скриньку dobroeconom@gmail.com.

«ГРАНТИ 2017» КАТАЛОГ ДОНОРСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ
Пропонуємо до Вашої уваги каталог донорських організацій "Гранти 2017". Деякі з представлених донорів давно і добре відомі в Україні. Деякі огляди та матеріали вперше публікуються українською мовою.  В першій частині каталогу зібрано програми, їх опис та рекомендації.  Друга частина - нові цікаві проекти, інформації про які поки важко знайти. Третя частина - програми, можливо надто складні для багатьох організацій сьогодні, проте перспективні.
Більш детальніше можна ознайомитися тут: «ГРАНТИ 2017» КАТАЛОГ ДОНОРСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ





Набір учасників на тренінги в рамках навчальної програми «Успішні локальні громади»

Фонд «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), Громадська організація «Наше Поділля» (Вінниця) та Громадська організація «Точка доступу» (Краматорськ) запрошують представників Житомирської, Хмельницької, Запорізької, Донецької та Луганської областей до участі у програмі «Успішні локальні громади». Програма передбачає тренінговий компонент, реалізацію спільних завдань командами з різних територіальних громад, а також можливість отримати фінансування в рамках конкурсу мінігрантів.
До участі в тренінгах запрошуються:
● представники органів місцевого самоврядування територіальних громад за виключенням обласного центру;
● представники громадських та благодійних організацій, які проводять діяльність на рівні своєї територіальної громади (за виключенням обласного центру) з Житомирської, Хмельницької, Запорізької, Донецької та Луганської областей (з територій, що підконтрольні Уряду України).
Шукаємо кандидатів, які:
● зацікавлені у праці задля розвитку своїх місцевих громад;
● мають бажання брати активну участь у впровадженні реформ в Україні;
● готових брати відповідальність за свою громаду.
Для представників усіх областей буде проведена серія двох триденних тренінгів у квітні-травні 2017 р. (точні дати і місце проведення вказуються нижче).
Під час тренінгів учасники дізнаються як проводити аналіз проблем та потреб громади, а також яким чином залучати ресурси у відповідності до локальних потреб з метою покращення якості життя в громаді.
Навчальні модулі будуть включати наступні теми:
● практичні аспекти реформи місцевого самоврядування
● механізми участі у процесах прийняття рішень
● міжсекторна співпраця
● аналіз локальної громади (її ресурсів та проблем)
● добрі практики проведення змін у місцевих спільнотах
● основи написання проектної заявки
● роль жінок та чоловіків у процесах перетворень.
Подаючи заявку на участь, кандидати беруть на себе зобов’язання взяти участь у обох тренінгах запланованих в рамках програми.
Чому варто взяти участь у програмі «Успішні локальні громади»? Як учасник Ви:
● актуалізуєте свої знання з тематики практичних аспектів реформи місцевого самоврядування, механізмів взаємодії поміж громадськістю та місцевою владою, локального аналізу та основ написання проектної заявки під час 2 тренінгів (квітень-травень 2017 р.);
● зможете провести дослідження потреб та проблем своєї територіальної громади за підтримки експертів програми (червень 2017 р.);
● представники Донецької та Луганської області отримають можливість взяти участь у навчальному візиті до інших областей для ознайомлення з досвідом реалізації ініціатив у місцевих громадах інших областей (червень 2017 р.);
● на конкурсній основі отримати міні-грант розміром до 1000 дол. на реалізацію власного проекту з метою покращення життя в громаді (конкурс – липень-серпень, реалізація проектів вересень 2017 – січень 2018р.).
Перевага надаватиметься учасникам, які подають заявку в складі команди: представники ОМС та представники ГО. Очікуємо відібрати на тренінги по кілька команд у складі 3-5 осіб з однієї громади (представників ОМС спільно з ГО).
Для участі в конкурсі, просимо заповнити анкету онлайн для даної області:
● Представники Запорізької області – Дати тренінгів: 27-29 квітня року та 19-21 травня року (місце проведення: Запоріжжя): https://goo.gl/forms/S1KgZO96siAHsmm82
● Представники Донецької та Луганської областей – Дати тренінгів: 25-27 квітня року та 17-19 травня року (місце проведення: Святогірськ): https://goo.gl/forms/SzD6QqXE0nje8DSg1
Термін подання заявок – до 5 квітня 2017 р.
Участь у тренінгах (проїзд, проживання та харчування) повністю покривається за рахунок організаторів. Усі учасники конкурсу будуть поінформовані про результати відбору до 12 квітня 2017 року.
За додатковою інформацією звертайтесь до:
Юрія Степанця, vinmonp@gmail.com, тел. 0679607264
Анастасії Прокопенко, tochkadostupugo@gmail.com, тел. 0957665277
Проект реалізується за підтримки Національного фонду в підтримку демократії


Стартують навчальні виїзні сесії і тренінги з розвитку бізнесу від ПРООН
В березні 2017 року Програма відновлення та налагодження миру ПРООН проведе 13 навчальних виїзних сесій з розвитку бізнесу в 7 містах України, в яких візьмуть участь до 260 представників малого та середнього бізнесу з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та місцевого населення Донецької та Луганської областей. Ця ініціатива реал ізовується завдяки фінансовій підтримці Посольства Великої Британії в Україні. Навчальних візитах учасники ознайомляться з успішними практиками ведення бізнесу, сучасними механізмами підприємницької діяльності та дізнаються про те, як ефективно налагоджувати бізнес-контакти для розширення ринків збуту товарів та послуг.

Хто може стати учасником виїзних сесій

· Приватні підприємці та члени їх команд, які вже отримали бізнес-гранти від ПРООН в Київській, Харківській, Полтавській, Запорізькій, Одеській, Дніпропетровській, Донецькій та Луганській областях.

· Учасники, які були залучені до заходів, що фінансуються Урядом Великобританії (зокрема, тренінги з розвитку підприємництва).

· Представники бізнес-інфраструктури регіонального рівня, які мають вплив до розвитку малого та середнього бізнесу.

Чого ми намагаємось досягти

· Покращити спроможність представників цільової групи до розвитку бізнесу.

· Дозволити учасникам прийняти рішення перейти на якісно новий етап розвитку бізнесу.

· Надати можливість для учасників виробити бізнес-ідею для розвитку бізнесу.

· Отримати розуміння щодо впровадження сучасних інструментів та механізмів розвитку бізнесу.

· Підвищення поінформованості про сучасні маркетингові методи розробки нових продуктів і послуг та розширення ринку збуту.

· Допомогти представникам цільової групи розробити нову або вдосконалити існуючу бізнес-модель власної справи.

Умови та вартість участі

Участь у навчальних виїзних сесіях з розвитку бізнесу – безкоштовна. За рахунок ПРООН покриваються усі типи видатків, які пов’язані з навчальними візитами:

· Видатки на проїзд від місця проживання, по маршруту навчальних візитів і назад.

· Забезпечується житло на період тривалості бізнес-візитів.

· Забезпечується 3-разове харчування.

· Кількість учасників кожної навчальної виїзної сесії – до 20 осіб.

· Додаткова увага буде надана залученню учасників з «сірої зони» (з підконтрольної Уряду України території) та учасників програм малих грантів ПРООН.

· Іногороднім особам, які бажають взяти участь у бізнес-візиті, витрати на проїзд будуть відшкодовуватися лише в рамках області, за наявності проїзних документів.

· Залучення учасників для участі в бізнес-візитах відбуватиметься координаторами ПРООН з наявних контактних баз учасників минулих активностей).

· Допускається участь для одного учасника в одному візиті.

Де і коли

Вінниця – 13-17 березня; 20-24 березня

Рівне – 6-10 березня; 20-24 березня

Луцьк – 13-17 березня

Івано-Франківськ – 6-10 березня

Тренінги з розвитку бізнесу

Протягом березня 2017 року Програма відновлення та налагодження миру ПРООН за фінансової підтримки Посольства Великої Британії проведе дев’ять 5-денних тренінгів з розвитку бізнесу в 7 містах України. Учасники дізнаються про маркетинг, збут продукції, залучення фінансових ресурсів для розвитку бізнесу та інші питання розвитку бізнесу.

Хто може стати учасником тренінгів

· Приватні підприємці, їх працівники та члени їх команд, які отримали бізнес-гранти від ПРООН або подавалися на такі бізнес-гранти із Київської, Харківської, Полтавської, Запорізької, Одеської, Дніпропетровської, Донецької та Луганської областей.

· Учасники, які були залучені до заходів, що фінансуються Урядом Великобританії (зокрема, тренінги з розвитку підприємництва, інформаційно-консультативні заходи).

· Представники бізнес-інфраструктури регіонального рівня, які мають вплив до розвитку малого та середнього бізнесу.

· Внутрішньо переміщені особи (ВПО) та місцеве населення Донецької та Луганської областей, які розглядають можливість створення чи розвитку бізнесу.

Чого ми намагаємось досягти

· Покращити спроможність учасників до розвитку бізнесу.

· Підвищити поінформованість про сучасні маркетингові методи розробки нових продуктів і послуг та розширення ринку збуту.

· Надати можливість учасникам виробити бізнес-ідею для розвитку бізнесу.

· Допомогти учасникам розробити нову або вдосконалити існуючу бізнес-модель власної справи.

· Надати необхідну інформацію щодо діяльності згідно вимог чинного законодавства (реєстраційні процедури, ведення бухгалтерського обліку, юридичні процедури), які виникають при рості і розвитку бізнесу.

· Надати методичну підтримку підприємцям з «сірої зони» (з підконтрольної Уряду України території), які подавали свої бізнес-плани на конкурс ПРООН.

Умови та вартість участі

· Участь у тренінгах з розвитку бізнесу – безкоштовна. За рахунок ПРООН покриваються усі типи видатків, які пов’язані з участю у тренінгах.

· Видатки на проїзд від місця проживання (в межах області).

· Забезпечується житло на період тривалості тренінгів.

· Забезпечується 3-разове харчування.

· Кількість учасників кожного тренінгу – до 25 осіб.

· За наявності більшої кількості учасників тренінгів, ніж кількість місць, перевага надаватиметься представникам з «сірої зони» (з підконтрольної Уряду України території) та учасникам програм малих грантів ПРООН.

· Іногороднім особам, які бажають взяти участь у тренінгу, витрати на проїзд будуть відшкодовуватися лише в рамках області, в якій проводиться тренінг, за наявності проїзних документів.

· Учасники забезпечуватимуться роздатковими навчальними матеріалами.

· Допускається участь для одного учасника в одному тренінгу.

Де і коли

Сєвєродонецьк – 11-15 березня; 17-21 березня

Краматорськ – 11-15 березня; 17-21 березня

Маріуполь – 23-27 березня

Дніпро – 11-15 березня

Одеса – 17-21 березня

Київ – 23-27 березня

Харків – 23-27 березня

Як подати заявку

Для участі в одному тренінгу з розвитку бізнесу потенційні учасники мають заповнити до 7 березня 2017 року (або не менше ніж за 5 календарних днів до дати чергового тренінгу) онлайн-анкету, яка знаходиться за адресою з вказанням контактних даних (мобільний телефон та електронна адреса) та міста і дати тренінгу.

Контактні особи ПРООН

Учасники з Донецької області – запрошуються координатором ПРООН Іваном Мукомелом (095-205-19-00, ivan.mykomel@gmail.com).

Учасники з Луганської області – запрошуються координатором ПРООН Володимиром Іщенком (098-876-02-29, 066-766-95-85, v.ischenko3001@gmail.com).

Учасники з Київської області – запрошуються координатором ПРООН Миколою Смірновим (099-907-11-89, smirnov@undp.org).

ГРАНТИ для МАЛОГО БІЗНЕСУ
Потреба в додаткових фінансових вкладеннях виникає в кожному бізнесі. Незалежно від його розміру або напряму діяльності. Необхідні фахівці, сировина, обладнання, без яких проект може зупинитися. Надто великі ці ризики тепер, коли країна перебуває в нелегкій економічній та політичній ситуації, фінансові установи підвищують і так немалі відсотки за кредитами. Одним із варіантів отримання коштів нині можуть стати гранти європейських організацій.

ПЕРШІ КРОКИ
Отримати грант "за красиві очі" неможливо, потрібно як слід готуватися. Але й лякатися заздалегідь не має сенсу. Достатньо зробити кілька нескладних кроків і підготувати документи, необхідні грантодавцю для ухвалення рішення.
На хвилі зростання інтересу Європи до України будь-який бізнес може спробувати отримати "безкоштовні" фінансові ресурси для розвитку свого напрямку діяльності. Але важливо, щоб він збігався з цілями та завданнями, які ставлять перед собою європейські країни на поточний період. В Євросоюзі бюджет формується кожні сім років під конкретні пріоритети, визначені країнами ЄС. З цими пріоритетами можна ознайомитися на сайті Європейської комісії. Але перед тим як радіти можливості, що заявилися, сформулюйте хоча б для себе місію проекту та його бачення на найближчі п'ять років. Після цього ви самі зрозумієте, де могли помилятися, виправите помилки та скоригуєте бізнес-план так, щоб максимально підвищити вірогідність отримання європейського гранту.

ДЕ ШУКАТИ ГРОШІ?

В Європі, та й в усьому світі, існує велика кількість фондів, що надають фінансові кошти на розвиток різноманітних проектів. Напрямки фінансування у всіх фондах різні, як і вимоги до учасників грантових програм. Наприклад, існує навіть Міжнародний фонд, який підтримує тільки жіночі пропозиції — Global Fund for Women.


Закордонні організації
Організації, що працюють в Україні

Британська рада
https://freedomhouse.org
Європейська комісія
http://www.fordfoundation.org
Фонд Дж. Сороса "Відродження"
http://www.irf.ua
Рада з міжнародних досліджень та обмінів (
IREX)
Фонд суспільних досліджень та розвитку США
http://www.crdfglobal.org/grants-and-grantees
Фонд посівних інвестицій 
Microsoft
TechPeaks
http://techpeaks.eu
ПРООН
http://www.ua.undp.orgSDC (Швейцарське агентство розвитку та співробітництва)
https://www.eda.admin.ch/countries/ukraine/en/home/representations/cooperation-office.html
Посольський фонд США
https://ukrainian.ukraine.usembassy.gov/uk/ambassadors-fund.htmlHRDP (гранти від посольства Великобританії)
https://www.gov.uk/guidance/human-rights-and-democracy-programme
Представництво фонду ім. Генріха Белля
http://ua.boell.org/uk
Громадські ініціативи України
http://ngonetwork.org.ua
Ресурсний центр ГУРТ
http://www.gurt.org.ua

На жаль, більшість українських претендентів не отримують грантові кошти, але не тому, що подають цікаві проекти, а тому, що не виконують всі адміністративні вимоги фондів. Якщо у поданій заявці не враховано хоча б однієї вимоги, документи складені з помилками або проект описаний недостатньо детельно та переконливо, заявка не буде навіть розглядатися.

ТИПОВІ ПОМИЛКИ

Чи не кожен претендент на європейський грант так чи інакше робить помилки. Ми наведемо п’ять найбільш поширених.
Помилка 1. Подавати заявку на проект, що охоплює багато питань

Звісно, більшість бізнес-проектів не можуть складатися з одного-двох питань, але діяльність фондів спрямована саме на розгляд покрокових завдань. Тому бажано обрати одне найбільш важливе для вас питання проекту, знайти фонд з такою спеціалізацією та подавати заявку саме на вирішення цього питання. Тоді ймовірність отримання коштів набагато зростає.

Помилка 2. Вибрати не "той фонд"


Ми вже говорили про те, що у кожного фонду своя спеціалізація. Тож вибирайте дуже уважно, щоб не витрачати зайвий час на підготовку документів наперед програшної ситуації.

Помилка 3. Необґрунтований фінансовий план

Грантодавці дуже уважно і прискіпливо вивчають фінансові показники наданих проектів. Якщо у вашому плані будуть знайдені помилки або необгрунтовані витрати, на фінансування можете не сподіватися.

Помилка 4. Незбалансована команда проекту


Щоб не отримати звинувачення в дискримінації, в команді проекту необхідно зберегти гендерна та вікова рівність.

Помилка 5. Невраховані ризики


Ризики є в будь-якому проекті, незалежно від його напрямку, сфери чи розміру фінансових вкладень. Ризики потрібно не тільки прописати і забути, ними слід управляти і мінімізувати. Питанню ризиків у Європі приділяється дуже багато уваги.

Пам'ятайте, що проект, на який ви плануєте отримати грантові кошти, повинен вирішувати не тільки актуальні питання вашої компанії. Він має бути актуальним для регіону, в якому ви працюєте, а також для країни. І це не означає, що проект повинен бути глобальним. Але він має бути інноваційним і сприяти поліпшенню здоров'я і життя людей.

7 КРОКІВ: ЯК ПІДГОТУВАТИ ЗАЯВКУ НА ОТРИМАННЯ ГРАНТУ 

Крок 1. Розробити бізнес-план

У бізнес-плані необхідно деталізувати фінансові, управлінські, виробничі і маркетингові питання на період не менше п'яти років. Слід переконатися, що план враховує всі необхідні першочергові витрати і капітальні вкладення.


Крок 2. Обрати організацію, яка надає гранти

Кожен грантодавець обов'язково має свій інтернет-сайт, на якому розміщена інформація про напрямки, в яких бере участь фонд, про проекти, а також вимоги до претендентів.

Крок 3. Вивчити всі вимоги і документацію

Необхідно дуже уважно вивчити всю інформацію, яка розміщена на сайті обраного грантодавця, щоб упевнитися, що ваш проект збігається з інтересами цієї організації. Якщо є "білі плями", потрібно відправити запит на отримання додаткової інформації.

Крок 4. Реально подивитися на терміни виконання проекту


У кожного грантодавця є чіткі терміни прийняття заявок та виконання проектів. Якщо ваш проект відповідає усім вимогам, але ви не укладаєтеся в терміни, не витрачайте час даремно. Заявки запізнилися зазвичай не приймаються.

Крок 5. Сформувати пакет документів для грантових заявок


Зазвичай основа пакету документів для більшості грантодавців однакова. Тому є сенс підготуватися заздалегідь. Пакет документів включає: заяву, бізнес-план, рекомендаційні листи, унікальна пропозиція (в залежності від напрямків діяльності фонду), проекти бюджету і фінансової звітності.

Крок 6. Перевірити помилки


Бажано отримати професійну консультацію спеціаліста з фінансових питань щодо вашого бізнес-плану. Крім того, не буде зайвим перевірити всі документи на орфографічні і граматичні помилки. Їх наявність в документах знизить вашу репутацію в очах грантодавця.

Крок 7. Відправити заявку


Заявки надсилають електронною або звичайною поштою. У вас є можливість відправляти заявки в кілька організацій. Якщо плануєте відправляти поштою, переконайтеся, що ви зробили копії всіх документів, та надсилайте рекомендованим листом. А якщо збираєтесь використовувати інтернет — заведіть на сайті грантодавця аккаунт, заповніть всі необхідні дані і отримаєте підтвердження реєстрації.
Започаткування бізнесу - це просто!

Міжнародна організація з міграції проводить конкурс для громад

Конкурс грантів проходить в рамках проекту «Сприяння відновленню і сталого вирішення проблем тимчасово переміщених осіб і постраждало від конфлікту населення в Україні» за підтримки Європейського Союзу.
Організатори запрошують взяти участь представників громад з Луганської, Харківської, Донецької, Дніпропетровської, Запорізької, Одеської, Львівської, Київської, Чернігівської, Волинської, Житомирської та Івано-Франківської областей, повідомляється на сайті представництва МОМ в Україні.
Розмір гранту - до 12 тисяч євро.
За умовами конкурсу, в громаді повинні постійно проживати не менше 500 переселенців. Також повинна зібратися ініціативна група не менше ніж з 15 осіб (обов'язково за участю соціально вразливих громадян - ВПЛ, людей з інвалідністю, національних меншин). Учасники ініціативної групи повинні скласти попередній план дій, який би допоміг згуртувати громаду.
«Також вітається участь представників різних професійних груп, місцевої влади, людей різного віку і т.д. Обов'язкове кількість внутрішньо переміщених осіб у складі ініціативної групи має становити не менше 50% від загальної кількості », - уточнюють організатори.
Для участі в конкурсі потрібно заповнити бланк заяви, який можна завантажити і відправити його підписану та відскановану копію до 29 січня на електронну адресу iomkievtenders@iom.int, вказавши при цьому в темі електронного листа «UA1-2017-012 - Формуляр».
МОМ відбере громади для оціночного візиту. За його результатами організатори визначать учасників подальших етапів проекту - вони пройдуть тренінги з розвитку громади і зможуть розробити план соціальних заходів.
«Під час тренінгів члени ініціативної групи та активні члени громади зможуть отримати необхідні знання з мобілізації ресурсів, створення команди, ведення діалогу та вирішенню конфліктів у суспільстві, - пояснюють у Міжнародній організації міграції. - Після тренінгу громади почнуть розробку плану дій соціального спрямування. Всі заходи повинні бути спрямовані на інтеграцію ВПЛ, залучення до активного громадського життя членів громади, включаючи національні меншини та етнічні групи, що проживають в її межах, а також людей з особливими потребами ».
Прикладом таких дій можуть стати нові соціальні послуги для всіх жителів (відкриття дитячої кімнати, впровадження інноваційних послуг в бібліотеці), волонтерські ініціативи (щомісячна прибирання парку, фарбування огорожі біля школи, облаштування дитячого майданчика) і т.д.
Довідки можна отримати за електронною адресою: iomkievtenders@iom.int. У темі електронного листа має бути зазначено: «UA1-2017-012- питання за конкурсом, до уваги Ганни Єрьоміної».
«Неповні анкети або анкети, які надійшли пізніше зазначеної дати, не будуть прийняті до розгляду!» - Попереджають організатори.


USAID відкриває програму грантів для аграріїв Донеччини

Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку» («Агросільрозвиток»), що здійснюється компанією «Кімонікс Інтернешнл Інк», оголошує про початок надання грантів у межах свого Фонду стратегічних інвестицій.
Проект «Агросільрозвиток» планує надати протягом 2017 р. приблизно 30 млн. грн. через 25 запланованих грантів. Очікується, що сума кожної грантової угоди може коливатися в межах від 650 тис. грн. до 3 млн грн., але кінцева сума залежатиме від грантової діяльності та остаточних переговорів і може виходити за межі цього діапазону.
Очікується, що термін дії будь-якої грантової угоди за даним запитом не перевищуватиме 12 місяців. Приблизна дата початку грантової діяльності за даним запитом – 20 березня 2017 р. Тип гранту буде визначений у процесі переговорів.
Зацікавлені підприємства можуть надсилати концепції проектів для інвестування діяльності, спрямованої на збільшення доданої вартості у плодоовочевому та м’ясомолочному секторах, впровадження нових технологій переробки та післяврожайної обробки продукції, впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції, розширення ринків її збуту.
Гранти за цією програмою надаватимуться:
• малим і середнім підприємствам – виробникам сільськогосподарської продукції (МСП);
• сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам (СОК) та їх об’єднанням;
• малим і середнім підприємствам (МСП) в сфері агропромислового сектору (переробка, логістика, збут, тощо);
• галузевим сільськогосподарським асоціаціям
Загальною метою цієї програми грантів є розширення ринків збуту та збільшення доданої вартості продукції МСП та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів. Проект насамперед підтримає такі пропозиції, які слугуватимуть моделями найкращої практики для реплікації та розширення в майбутньому.
Кожен грант повинен безпосередньо сприяти і забезпечити досягнення принаймні чотирьох з п’яти зазначених нижче результатів:
1) впровадження нових технологій виробництва, переробки та післяврожайної обробки сільськогосподарської продукції та, як результат, підвищення продуктивності щонайменше на 15%;
2) збільшення частки продукції, що реалізується на організованих ринках, у секторі овочів та фруктів на 5%, молока на 10%, м’яса на 3%;
3) впровадження міжнародних стандартів якості та безпечності сільськогосподарської продукції та забезпечення не менше ніж 50% збуту продукції за міжнародними стандартами;
4) залучення додаткових інвестицій (власні кошти; зовнішні інвестиції; кошти програм державної підтримки та місцевих бюджетів; донорського співфінасування, крім коштів USAID), лізингу або кредитів для придбання нового технологічного обладнання та модернізації свого виробництва у розмірі не менше суми гранту;
5) створення не менше одного нового робочого місця на 10 працюючих, з яких щонайменше половина буде передбачена для працевлаштування жінок та/або представників вразливих груп.
Концепції грантових проектів для розгляду в першому раунді мають бути подані не пізніше 17:00 за місцевим часом 20 лютого 2017 р. Для участі у наступних раундах заявки можуть подаватись упродовж всього 2017 р. та розглядатимуться по мірі надходження. Усі питання щодо цього оголошення надсилайте Дмитру Бєлону, менеджеру грантів, на електронну адресу: grants@ukraineards.com. На прохання заявників проект USAID «Агросільрозвиток» допомагатиме заявникам зрозуміти процедуру подання заявок і може надати консультацію щодо підготовки заявки.
Додається, що для того, щоб дати відповідь на запитання потенційних отримувачів грантів, проект USAID «Агросільрозвиток» час від часу проводитиме семінари, де пояснюватиме процедури і вимоги проекту щодо підготовки заявки і реалізації грантів. Перший семінар планується провести в лютому 2017 р.


ГРАНТИ В РАМКАХ ПРОЕКТУ «ВІДНОВЛЕННЯ ДЖЕРЕЛА КОШТІВ ДЛЯ ІСНУВАННЯ» (Донецька область)
ГО «Людина в біді» готові надати допомогу людям, які знаходяться у найбільш скрутному фінансовому становищі. Цей проект створений з метою підтримки людей, які втратили у результаті конфлікту на сході України свої звичайні джерела коштів для життя: працю, малий бізнес, хобі, яке приносило постійний дохід. Наша підтримка направлена на відновлення таких джерел. Дедлайн - 31 травня 2017 р.
ГО «Людина в біді» готові надати допомогу людям, які знаходяться у найбільш скрутному фінансовому становищі, та які проживають у цей час в одному з міст, або на території районів Донецької області, на які розповсюджується дія проекту: Олександрівський, Бахмутський, Великоновоселівський, Добропільский, Костянтинівський, Лиманський, Мар’їнский, Покровський, Слов’янський, Ясинуватський райони а також міста: Краматорськ, Селідове, Торецьк, Вугледар. Умови участі у проекті
Гранти надаються на конкурсній основі – рішення про надання гранту приймається конкурсною комісією. Ефективність, з якою ви плануєте витратити грант – є основним критерієм відбору: використання гранту повинно якомога краще вплинути на зростання вашого доходу.
Етапи та загальні умови участі у проекті
1. Для участі у проекті вам необхідно заповнити Заявку на отримання гранту. Будь ласка, приймайте участь у проекті тільки після того, як будете мати продуманий та обґрунтований план організації/розширення вашої діяльності. Максимальна сума гранту становить 25 000 гривень.  
2. Виходячи з наданої вами інформації, оціночна комісія прийме рішення о продовженні/зупинці подальшого розгляду заявки. З усіма заявниками, які пройдуть цей етап, будуть проведені телефоні консультації та виїзні інтерв’ю для більш докладного вивчення ваших планів.
3. Результати цих інтерв’ю також будуть оброблені оціночною комісією, яка прийме остаточне позитивне чи негативне рішення о наданні гранту. У випадку позитивного рішення – ви будете повідомлені за допомогою СМС повідомлення. Після цього ви зможете отримати грант у одному з відділень банку.
Усі питання відносно даного проекту ви можете надіслати на електрону адресу проекту livelihoods.ua@pinf.cz або dobroeconom@gmail.com


ГРАНТИ НА РОЗВИТОК ПІДПРИЄМНИЦТВА (Донецька область)
ГО «Людина в біді» надає гранти для створення нових робочих місць для ВПО. Цей проект створений з метою стимулювання діючого малого та середнього бізнесу, який має потенціал до розширення та створення нових робочих місць для громадян України, що мають статус ВПО та постійно проживають на територіях Донецької області. Дедлайн - 30 квітня 2017 р.
Х Т О М О Ж Е П Р И Й Н Я Т И У Ч А С Т Ь У П Р О Е К Т І ?
Стійкість та довгостроковість робочого місця що створюється – одні з найважливіших його параметрів, що мають вирішуюче значення для шукачів роботи які є кінцевими вигодо набувачами нашого проекту. Саме тому гранти будуть надані тільки діючим та досвідченим підприємствам (підприємцям), які зможуть довести  потенціал  до  розширення  свого бізнесу та  нададуть  коротке, але  достатнє техніко-економічне обґрунтування (бізнес план). Гранти надаються на умовах спільного фінансування – отримувач гранту зобов’язаний попередньо інвестувати власні кошти, у розмірі не менше 40% від запитуваної суми гранту, у розвиток власного бізнесу.
Е Т А П И  Т А  З А Г А Л Ь Н І  П Р А В И Л А  У Ч А С Т І  У  П Р О Е К ТІ
1.      Для того щоб взяти участь у проекті вам необхідно заповнити  Заяву  на  отримання   гранту.
Будь   ласка, приймайте участь у проекті тільки якщо ви вже маєте продуманий та обґрунтований бізнес план розширення  вашого  бізнесу.
Максимальна  сума  гранту  визначається  кількістю  робочих  місць,  які  ви плануєте створити та складає не більше 38 000 гривень на кожне робоче місце. Загальна максимальна сума гранту становить 152 000 гривень, тобто передбачає створення відразу 4 робочих місць.
2.      Виходячи з наданої вами інформації, оцінююча комісія прийме рішення щодо подальшого розгляду вашої заявки. З усіма заявниками, які пройдуть цей етап, будуть проведені телефоні консультації та виїзні інтерв’ю для більш докладного вивчення вашої діяльності, а також буде запитаний бізнес план щодо використання гранту.
3.      Після того як комісія прийме позитивне рішення щодо надання гранту, між вами та «Людина в біді» буде укладена угода про надання гранту. У цій угоді будуть закріплені:
- загальний кошторис розширення бізнесу та створення нових робочих місць;
- зобов’язання отримувача гранту щодо часткового фінансування узгодженого кошторису та працевлаштуванню ВПО;
- зобов’язання «Людина в біді» щодо надання грошового гранту.
4.     На  протязі  1  місяця  з  моменту  укладання  угоди,  вам  буде  необхідно надати  підтвердження здійснення  власних  інвестицій  (не  менше  40%  від запитуваної  суми  гранту),  згідно  з  умовами  угоди.
Грошовий грант буде перерахований вам у термін 10 робочих днів після цього.
Якщо ви бажаєте оцінити якість роботи співробітників «Людина в біді», або маєте пропозиції чи зауваження, ви можете скористатися телефоном гарячої лінії 0-800-210-174 (з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00, усі дзвінки безкоштовні).
Усі питання щодо проекту ви можете надіслати на електронну пошту проекту  job.ua@pinf.cz Цю адресу ви також можете використати для відправлення нам будь-яких матеріалів або повідомлень.
Увага! “Людина в біді” ніколи не вимагає оплати своїх послуг щодо надання гуманітарної допомоги. Якщо вам стали відомі випадки вимоги співробітниками «Людина в біді» винагороди (у будь який спосіб) ми дуже просимо повідомити про це за номером гарячої лінії 0-800-210-174 (з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 17:00, усі дзвінки безкоштовні).


КОНКУРС НА ОТРИМАННЯ ФІНАНСУВАННЯ ВІД ФІНСЬКОГО ФОНДУ

МІСЦЕВОГО СПІВРОБІТНИЦТВА
Посольство Фінляндії оголошує змагання проектних заявок на отримання фінансування від Фінського Фонду Місцевого Співробітництва у 2017 році. Фонд Місцевого Співробітництва Посольства у 2017 році складає 100 000 євро, кошти будуть розподілені між обраними заявниками (як правило 3-5). Заявки на отримання фінансування потрібно надіслати до Посольства не пізніше 16:00, 15 лютого, 2017 року.
Усім заявникам необхідно надіслати аплікаційну форму applicationform, http://finland.org.ua/public/download.aspx… заповнену англійською мовою.
Будь ласка, дотримуйтесь обмежень кількості символів у полях аплікаційної форми. Лише кандидатам відібраним для участі у другому турі необхідно надіслати повну проектну пропозицію із супровідними документами.Фіналісти будуть відібрані із цієї групи, ми зв’яжемося з ними для подальшого підписання договору і т.д.
Примітка: заявки мають бути заповнені лише англійською мовою, під час обох турів.
Довідкова інформація:
Фінський Фонд Місцевого Співробітництва (LCF) – Фонд, яким управляє Посольство Фінляндії в Україні. Фонд спрямований на підтримку місцевих (українських) неурядових організацій (НУО). У деяких випадках також інші організації можуть подавати свої заявки, наукові та дослідницькі інститути, незалежні ЗМІ та заклади культури.Кожний окремий випадок має кваліфікуватися як офіційна допомога розвитку (ОДР) та відповідати офіційній політиці розвитку Фінляндії http://formin.finland.fi/public/default.aspx…
Мета Фонду – підтримати сильні та активні громадські організації, що є важливою складовою дієвої демократії та відкритого суспільства.
Подання проектної заявки:
Фонд Місцевого Співробітництва Посольства у 2017 році складає 100 000 євро, кошти будуть розподілені між обраними заявниками (як правило 3-5). Бюджет запропонованого проекту не має перевищувати 50 000 євро, але не повинен бути менше, ніж 10000 євро.Зверніть увагу, що кожного року ми отримуємо у декілька разів більше заявок, ніж можемо підтримати. Конкуренція є високою. Отож ми рекомендуємо Вам уважно прочитати інструкцію та підготувати Вашу пропозицію належним чином. Особливе значення для нас має чітке визначення мети проектної заявки та очікувані результати (вплив).
У випадку якщо бюджет проекту перевищує 20 000 євро, організація повинна провести незалежний аудит. Ми рекомендуємо Вам внести відповідні кошти до бюджету проекту.Посольство не підтримує проекти, що передбачають фінансування виключно за рахунок Фонду.Запропонований проект повинен мати потенціал для реальних, вимірних результатів.Запропоновані проекти розраховані, як правило, на один рік, але мають бути завершені не пізніше листопада 2018 року.
Види проектів:
Цьогоріч пріоритетними темами для LCF проектів, що фінансуються в Україні, є наступні:
- Права людини та гендерна рівність, особливо по відношенню до уразливих груп, жінок, молоді та дітей.
- Демократія та належне врядування, особливо що стосується підтримки процесу проведення реформ в Україні, верховенство права та боротьба із корупцією.
- Охорона навколишнього середовища, особливо що стосується біологічного різноманіття.
У випадку якщо Ваш проект не відповідає вищезазначеним пріоритетним темам, Ви можете подавати заявку, але ми рекомендуємо Вам бути переконливими у презентації Вашого проекту.
Наступні види проектів не можуть бути підтримані Фондом Місцевої Співпраці Посольства Фінляндії:
- проекти, що впроваджуються урядом, міністерствами та місцевими органами влади;
- проекти політичних партій;
- проекти, в яких бенефіціарієм виступає одна людина, одна сім’я або приватний бізнес;
- проекти, спрямовані виключно на благодійність;
- організація одного заходу, пов’язаного, наприклад, із культурою, благодійністю або конференція;
- гуманітарна допомога (таке фінансування здійснюється іншим встановленим шляхом);
- ООН та інші міжнародні організації, міжнародні неурядові організації та фінські НУО. (Такі види організацій подають свої заявки та отримують фінансування із центрального офісу у Гельсінкі). Місцеві (українські) партнери та установи-виконавці, однак, можуть бути обрані.
- персональні гранти для індивідуальних осіб;
- програми кредитування;
- придбання транспортних засобів, земельних ділянок чи нерухомості;
- проекти, головною метою яких є подорож до Фінляндії чи іншої зарубіжної країни.
Детальнішу інформацію можете знайти за наступним посиланням: http://bit.ly/1JHvyEL








КОНКУРСНИЙ ВІДБІР ПРОЕКТІВ, ЯКІ МОЖУТЬ РЕАЛІЗУВАТИСЯ ЗА РАХУНОК КОШТІВ ДЕРЖАВНОГО ФОНДУ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

Регіональна комісія з проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (далі – Регіональна комісія), оголошує конкурсний відбір інвестиційних програм та проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися у 2017 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.
Технічні завдання, на інвестиційні програми і проекти регіонального розвитку, що претендує на отримання фінансування у 2017 році за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку:
1.1.2. Забезпечувати ефективне функціонування житлово-комунального господарства та безперебійне енерго-, газо- та водопостачання об’єктів соціальної сфери, освіти, охорони здоров’я;
1.2.1. створювати підприємницьку інфраструктуру, спростити та збільшити прозорість адміністративних процедур, зокрема на депресивних територіях (у т.ч. малі міста);
1.3.2. Проводити енергоаудит та заходи зі зменшення енерговитрат у адміністративних будівлях та об’єктах соціальної інфраструктури;
3.1.3. Створювати заклади/соціальні служби для надання соціальних послуг відповідно до потреб конкретної громади
Технічні завдання додатково розміщені на сайті http://dfrr.minregion.gov.ua.
Інвестиційні програми і проекти регіонального розвитку повинні відповідати одній з наступних умов:
• відповідність пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку, стратегії розвитку регіону та у планах заходів з їх реалізації;
• інвестиційні програми і проекти впроваджуються як проекти співробітництва територіальних громад;
• підтримка добровільно об’єднаних громад.
Документи, підписані керівником Заявника, приймаються з 22 грудня 2016 року на протязі 30 днів в паперовому вигляді.
Крім того, електронні форми документів заповнюються на онлайн-платформі http://dfrr.minregion.gov.ua/.
За більш детальною інформацією звертайтеся до відділу економічного розвитку і торгівлі за тел. 2-81-60

E-mail: dobroeconom@gmail.com


Запрошуємо внутрішньо переміщених осіб та місцевих жителів до участі у конкурсі

Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство з міжнародного розвитку (DFID), розпочинає проект підтримки самозайнятості внутрішньо переміщених осіб та місцевих громад в Україні. До участі запрошуються внутрішньо переміщені особи (ВПО) з Донецької, Луганської областей та Криму віком 18 – 60 (жінки та чоловіки).
У рамках проекту запланований дводенний тренінг, а також приватні консультації експерта для кожного учасника проекту. Після проходження підготовки внутрішньо переміщені особи представлятимуть коротку презентацію бізнес-плану чи заявки на перекваліфікацію перед комісією МОМ. Для 60% учасників проекту кожної з груп буде виділено грант для закупівлі обладнання або проходження курсів перекваліфікації. Максимальний розмір грантів - до £1700.
Інформація щодо умов залучення до проекту та контактних осіб - на сайті http://www.iom.org.ua/en/node/1691.
Термін подачі заявок – до 30 грудня 2016.



Гранти для роботодавців

Чеська недержавна організація «Людина в біді» (People in Need) оголошує про початок прийому заявок на отримання гранту в рамках проекту «Стимулювання створення нових робочих місць для ВПО».
МЕТА ПРОЕКТУ
Даний проект створений з метою стимулювання чинного малого і середнього бізнесу, що має потенціал до розширення і створення нових робочих місць для громадян України, що мають статус внутрішньо переміщеної особи і постійно проживають на території Донецької області.
ХТО МОЖЕ ВЗЯТИ УЧАСТЬ У ПРОЕКТІ?
Стійкість і довгостроковість створюваного робочого місця – одні з найважливіших його характеристик, які мають вирішальне значення для претендентів на роботу – кінцевих вигодонабувачів проекту. Тому гранти будуть надані тільки чинним і досвідченим підприємствам (підприємцям), які зможуть довести потенціал до розширення свого бізнесу і нададуть коротке, але достатнє техніко-економічне обґрунтування. Гранти надаються на умовах спільного фінансування – одержувач гранту зобов’язаний попередньо інвестувати в розвиток свого бізнесу власні кошти, в розмірі не менше 40% від суми гранту.
ЕТАПИ ТА ОСНОВНІ ПРАВИЛА УЧАСТІ В ПРОЕКТІ
Для участі в проекті вам необхідно заповнити форму, наведену нижче. Будь ласка, не беріть участь в проекті, якщо у вас немає продуманого і обгрунтованого бізнес-плану розширення вашого бізнесу. Максимальна сума гранту визначається кількістю створюваних вами робочих місць: не більше 38 000 гривень для створення 1 робочого місця і становить 152 000 гривень (тобто небільше 4 робочих місць).
Виходячи з наданої вами інформації, оціночна комісія прийме рішення про доцільність подальшого розгляду вашої заявки. З усіма заявниками, які пройшли цей етап, будуть проведені телефонні консультації і виїзні інтерв’ю, для більш докладного вивчення вашої діяльності, а також буде запитано докладніший бізнес план по використанню гранту.
Після того як комісія прийме позитивне рішення про надання гранту, між вами і «Людина в біді» буде підписаний договір про надання гранту. В даному договорі будуть закріплені:
• загальний кошторис проекту розширення та створення нових робочих місць;
• зобов’язання одержувача гранту по частковому фінансуванню даного кошторису і найму ВПО;
• зобов’язання «Людина в біді» з надання грошового гранту.
Протягом 1 місяця після підписання договору, вам необхідно надати підтвердження здійснення власних інвестицій (не менше 40% від суми гранту), згідно умов договору. Грошовий грант буде перерахований вам протягом 10 робочих днів після цього.
Заявки на участь в проекті приймаються до 10.02.2017.
Всі питання щодо даного проекту ви можете направити на електронну скриньку job.ua@pinf.cz.
За більш детальною інформацією звертайтеся до відділу економічного розвитку і торгівлі за тел. 2-81-60.

Гранти для малого та середнього бізнесу

БІЗНЕСУ
Програма передбачає надання бізнес-грантів в розмірі $ 3000.00 для суб’єктів малого і середнього бізнесу Донецької, Луганської, Запорізької обл. Призначення бізнес-гранту: інвестиційне вкладення в розширення існуючого бізнесу для створення нових робочих місць для переселенців.
Умови отримання гранту:
1) діючий рентабельний бізнес, який планує розширення;
2) готовність заявника інвестувати в плановане розширення бізнесу не менше 50% від суми одержуваного гранту;
3) створення від 2 нових робочих місць для внутрішньо переміщених осіб:
– Укладення трудового контракту з внутрішньо переміщеним особою на термін не менше 12 місяців;
– Сумарна річна заробітна плата всіх працевлаштованих на нові робочі місця внутрішньо переміщених осіб повинна перевищувати суму отриманого гранту.
Отримання гранту передбачає укладення грантової угоди між Представництвом Датського Ради у справах Біженців в Україні і грантоотримувачем.  При отриманні гранту грантоотримувач буде зобов’язаний сплатити всі податки згідно чинного законодавства України.

Телефони для довідок:
093 076 03 07 Анна
063 022 35 59 Анастасія
Дедлайн: 31 грудня 2016 року.


Шукати в на сайті