Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

середу, 22 червня 2016 р.

73 роки … А пам'ять людська пам’ятає…

22 червня 1941 року – одна із найсумніших дат в історії всього пострадянського простору. Недільний ранок 22 червня 1941 року трагічною сторінкою увійшов у життя мільйонів українців. В цей день 1941 року розпочалася найжахливіша трагедія в історії нашого народу, яка поділила відлік історії на періоди «до війни» і «після війни», яка забрала життя кожного п'ятого співвітчизника. День початку війни став в Україні історичним днем глибокої скорботи. Гірка доля не оминула жодної української родини. Цей день нагадує нам про всіх загиблих в боях, закатованих у фашистській неволі, померлих у тилу від голоду та поневірянь. 

Вже 75 років пройшло з того дня, та пам'ять людська пам’ятає. 
Костянтин Баканов
Пам’ятають про ці страшні часи і жителі Добропільського району. На території Золотоколодязької сільської ради є невеличке село Новотроїцьке. Саме в цьому селі в лютому 1943 року, під час Лютневого прориву, відбулися трагічні події. До села вийшла група радянських військовослужбовців - лижників. Троє вирушили на розвідку. В крайньому будинку проживав староста, призначений німцями, до нього і постукали розвідники. Він їх переконав, що німців в селі немає, хоча, насправді, там розташовувалася танкова частина. На бійців, що розташувалися біля села, налетіла танкова колона, за свідченнями очевидців, біле, укрите снігом поле, стало червоним від крові. У селі знаходиться братська могила, в якій поховані 117 загиблих під гусеницями німецьких танків радянських солдатів. На ній викарбовано імена лише кількох з них, решта залишилися безіменними. 
11 травня 2016 року в братську могилу були опущені труни з останками ще чотирьох солдатів з тієї групи, знайдених пошуковцями Народного Союзу Німеччини «Військовий меморіал «Схід». Проводячи панахиду за загиблими бійцями, настоятель храму Святого Димитрія Ростовського протоієрей Добропільського благочинія отець Віктор, звернувся до всіх присутніх з ініціативою поставити на полі, де прийняли смерть відважні воїни, Поклонний хрест.
Ідею підтримали всі, розпочалася робота, до якої були причетні і сільські активісти, волонтери, патріоти, військовослужбовці 92 ОМБр та 55 артилерійської бригади.
Костянтин Кедя
Віктор Ніколюк
Бійці 95 ОМБр (командиром якої є полковник Віктор Ніколюк, в.о. начальника інженерної служби підполковник Костянтин Баканов), які сьогодні несуть військову службу, захищаючи Україну, разом з мешканцями м. Щастя (Луганська область, знаходиться на лінії розмежування), не змогли не віддати останню шану загиблим бійцям 1943-го року та залишитись осторонь, долучилися до виготовлення дубового хреста. Бійці 55 артилерійської бригади долучилися до збірки та встановлення Поклонного хреста.
Допомогу в його перевезенні з м. Щастя надав керівник ТОВ „Агрофірма "Каравай" Костянтин Кедя. 
Сьогодні, 22 червня, в День пам’яті і скорботи, за участь громади села, учнівської молоді, військовослужбовців, сільського голови Т. Сидоренко, керівників району Д. Кірносова і О. Баранника, Поклонний хрест було встановлено, а благочинний Добропільського округу протоієрей отець Федір провів обряд освячення. Такі події сьогодні, коли в Україні знову йде війна і гинуть люди, мають велике значення. Вони несуть в собі патріотизм, історичну пам'ять та невичерпний зв'язок поколінь. Райдержадміністрація висловлює велику вдячність всім причетним до цієї події за Пам'ять.


Шукати в на сайті