Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

понеділок, 15 серпня 2016 р.

Святий Спас прийшов до нас

У серпні ми святкуємо три чудові свята – три Спаса. Вони неоднакові за своєю значимістю, однак у всіх трьох Спасів привід торжества пов'язаний зі Спасителем. 14 серпня церква відзначає свято Походження (Ізнесення) дерева животворного хреста, більш відоме серед віруючих як перший, мокрий чи медовий Спас. Слово «Спас» — це скорочена народна вимова слова «спаситель» (рятівник), спасителем же церква іменує Ісуса Христа.
19 серпня – Преображення Господнє- велике, одне з так званих двунадесятих свят церкви, присвячене Ісусу Христу. І відоме в Україні під назвою другого, чи яблучного Спаса. Воно встановлене на честь однієї з подій земного життя Ісуса Христа — його чудесного Преображення, яке бачили його учні. 29 серпня- Перенесення нерукотворного образу Спаса нашого Ісуса Христа із м. Едесси в Константинополь, у повсякденному житті віруючих відоме більше як третій Спас, чи Спас на полотні. Виставка-експозиція «Три празники в гості» організована центральною бібліотекою допоможе докладніше дізнатися про свята. Представлені на виставці видання про народні звичаї та традиції допомагають читачам і гостям бібліотеки дізнатися про різні назви свята Спаса, його історію, особливості, народні прикмети. Доповнюють книжкову виставку гостинці літа: горіхи, червонобокі яблука і, звичайно, мед! В сільських бібліотеках району оформлено календарні виставки, розкладки, перегляди літератури. Для широкого кола читачів відбудуться урок народознавства «Спас проводжай – осінь зустрічай» - Шилівська бібліотека, огляд літератури «Три серпневих свята» - Нововодянська бібліотека, народознавче свято «Серпневі свята» - Вірівська бібліотека.Шукати в на сайті