Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

середа, 12 квітня 2017 р.

Плекаймо історичне минуле Добропільщини

11 квітня поточного року в райдержадміністрації, в рамках підготовки до 85-річниці з дня утворення Донецької області, за ініціативи архівного відділу райдержадміністрації, відбувся форум під гаслом «Мета краєзнавця – розкривати історію малої батьківщини». Відкриття форуму було розпочато вшануванням загиблих та закатованих в’язнів концентраційних таборів хвилиною мовчання.
В літописі історії Добропільського краю є сумна сторінка – в селі Кам’янка в період з жовтня 1941 по серпень 1943 років розміщувався концентраційний табір, в якому утримувалося близько 2,0 тис. в’язнів – радянських солдат, з них 1,5 тис. чоловік загинуло, які вважаються і сьогодні безіменними, в т. ч. 800 осіб закатовано.
Заступник голови Добропільської районної ради Стрепоченко Ірина Петрівна запропонувала центральній районній бібліотеці, Шилівській ЗОШ продовжити пошукову роботу, сільській раді провести озеленення та благоустрій прилеглої території до пам’ятника, який встановлено в честь закатованих в’язнів. Директор районного центру дитячої натуралістичної творчості Іванов Микола Миколайович охоче погодився виділити для цієї мети саджанці хвойних порід дерев.
Керівник апарату райдержадміністрації Перейма Василь Васильович запропонував виконання цієї роботи взяти під особистий контроль заступником голови райдержадміністрації Перекотій Наталей Петрівною. Начальник архівного відділу Чамор Любов Василівна у своєму виступі щодо підготовки на червень місяць поточного року в райдержадміністрації виставки документальних матеріалів, фото та інших експонатів, зосередила увагу присутніх краєзнавців та небайдужих людей до історичного минулого краю на активізації їх зусиль.
Краєзнавець Бичкарьова Світлана Іванівна зробила акцент на тому, що провідним краєзнавцем Подоляном Володимиром Васильовичем зібрано дуже багато історичного матеріалу по району та великому місту Добропілля, якого вистачить на видання обсягом на 300 сторінок.
Питання стоїть за фінансуванням.
Прийнято рішення щодо запровадження регулярних зустрічей з питань збору архівних документів для підготовки матеріалів, приурочених до 85-річниці з дня утворення Донецької області, випуску видання до однойменної річниці утворення Добропільського району, яке будемо святкувати у 2020 році.
Апогеєм зустрічі став перегляд фотознімків видатних постатей району. Тільки об’єднавши зусилля всіх небайдужих людей, «фанатів» цієї справи - Петренка Олександра Миколайовичу, як довів керівник ПАТ «ім. Т.Г.Шевченка» Батицький Віктор Миколайович, можна написати більш повний літопис нашої історії.


Шукати в на сайті