Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

середа, 23 листопада 2016 р.

Нарахування та виплата пенсій учасникам АТО та членам сімей загиблих учасників АТО

Демобілізовані військовослужбовці, які брали участь в антитерористичній операції та отримали групу інвалідності, мають право на призначення пенсії по інвалідності  згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

  Пенсія по інвалідності за нормами цього Закону призначається в таких розмірах:
 а) інвалідам війни I групи - 100 %, II групи – 80%, III групи – 60% відповідних сумм грошового забезпечення;
б) іншим інвалідам I групи – 70%, II групи – 60%, III групи – 40% відповідних сум грошового забезпечення
 Для призначення пенсії по інвалідності подаються наступні документи:
1. Грошовий атестат
2. Довідка про додаткові види грошового забезпечення
3. Наказ про виключення зі списків особового складу військової частини (звільнення)
4. Довідка з військомату що особа була призвана по мобілізації та з якого часу
5. Довідка МСЕК про встановлення групи інвалідності
6. Копія паспорта, ідентифікаційного коду
7. Рахунок відкритий у відділенні ВАТ «Ощадбанк» в Київській області
8. Заява
 Для оформлення документів для призначення пенсії по інвалідності необхідно звернутись до районного військового комісаріату за місцем проживання. Ті особи, які були призвані по мобілізації міністерствами та іншими органами (крім підрозділів Міністерства оборони України) звертаються до уповноважених  структурних підрозділів відповідних міністерств та інших органів.
 ІІ  Члени сімей, загиблих в АТО мають право на призначення пенсії по втраті годувальника згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
   До членів сімей загиблих відносяться:
-  діти, до 18 років, або старші, якщо вони є інвалідами до досягнення 18 років; мають право на пенсію
- батьки, мають право на пенсію не раніше як за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого законодавством, або якщо вони є інвалідами;
- дружина (чоловік), мають право на пенсію не раніше як за 5 років до досягнення пенсійного віку, передбаченого законодавством, або якщо вони є інвалідами;
  Пенсії в разі втрати годувальника членам сімей загиблих в АТО призначаються в таких розмірах:
70 % грошового забезпечення загиблого годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї. Якщо на утриманні загиблого годувальника перебували двоє і більше членів сім'ї,
90 % грошового забезпечення загиблого годувальника, якщо на утриманні загиблого годувальника перебували двоє і більше членів сім'ї,  що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40 % на кожного непрацездатного члена сім'ї.
Мінімальний розмір пенсії з 1 січня 2015 року складає 1898 грн., - два прожиткові мінімуми, встановленого для осіб, що втратили працездатність. Один прожитковий мінімум для осіб, що втратили працездатність, станом на січень 2015 року становить 949 грн.
 Для призначення пенсії по втраті годувальника подаються наступні документи:
1. Грошовий атестат
2. Довідка про додаткові види грошового забезпечення
3. Наказ про виключення зі списків особового складу військової частини (звільнення             з військової служби)
4. Довідка з військомату що особа була призвана по мобілізації та з якого часу
5. Копія паспорта, ідентифікаційного коду
6. Копія свідоцтва про смерть
7. Копія свідоцтва про народження
8. Копія свідоцтва про шлюб
9. Довідка про навчання (в разі призначення пенсії дитині
10. Рахунок відкритий у відділенні ВАТ «Ощадбанк»  в Київській області
11. Заява
 Для оформлення документів для призначення пенсії по втраті годувальника необхідно звернутись до районного військового комісаріату за місцем проживання. Ті особи, які були призвані по мобілізації міністерствами та іншими органами (крім підрозділів Міністерства оборони України) звертаються до уповноважених  структурних підрозділів відповідних міністерств та інших органів. Щодо зарахування часу військової служби в особливий період до пільгового стажу повідомляємо наступне.
     Згідно абзацу   другому пункта 1статті 8 Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” час проходження строкової військової служби  та військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України “Про оборону України”, зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, якщо на момент призову на строкову військову  службу, військову  службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України “Про оборону України”, особа працювала за професією, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
    Періоди безпосередньої участі в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності та територіальній цілісності України в районах проведення антитерористичної операції можуть бути зараховані до страхового стажу тільки на загальних підставах. Згідно п.16 розділу XVПрикінцевих положень Закону України «Про пенсійне забезпечення» застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років. Ст.57 та 59 Закону України «Про пенсійне забезпечення» не передбачено пільгове обчислення стажу в період безпосередньої участі в антитерористичній операції.

Шукати в на сайті