Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

пʼятниця, 13 травня 2016 р.

Що таке COSME Competiveness of Small and Medium Enterprises (COSME) – європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу

COSME – це набір тематичних проектів та програм на період з 2014 по 2020 роки із загальним бюджетом 2,3 млрд євро. Перелік програм, що визначаються Європейською комісією, щороку змінюється.  Які можливості це відкриває для українського Малого та Середнього Підприємництва? Доступна для України Програма на 2016 рік складається із 25 підпрограм, які класифіковано за трьома напрямками:
•полегшення виходу на зовнішні ринки;
•поліпшення умов для конкурентоспроможності;
• формування культури ведення бізнесу.
Серед цих програм: Європейська мережа підприємств EEN, Еразмуз для молодих підприємців, Інтернаціоналізація кластерів МСП, Розвиток туризму, Полегшення доступу до державних закупівель та багато інших. Робоча програма COSME на поточний рік, а також строки подачі заявок доступні за посиланням: http://ec.europa.eu/DocsRoom/documents/15130 У відповідних розділах міститься перелік із детальним описом підпрограм, їх цілями та завданнями, що фінансуються коштом COSME, а також очікуваними результатами, виділеним бюджетом та строками подачі проектів. Більше про програму COSME можна дізнатися на веб-сторінці Європейського виконавчого агентства з МСП (Executive agency for SMEs - EASME): https://ec.europa.eu/easme/en/cosme.
Хто має право брати участь у програмах COSME та коли вона почне працювати?
Український малий та середній бізнес, громадські організації, установи, агентства регіонального розвитку, освітні заклади. Будь які українські бізнес-асоціації, профспілки, кластери, органи державної влади, отримують можливість і право брати участь в проектах COSME. Окремі вимоги до учасників прописані у спеціальних критеріях для кожної з підпрограм.
У березні 2016 року представники Європейської комісії почнуть обирати організації на території України, що будуть реалізовувати окремі підпрограми коштом бюджету COSME.
Для того, щоб взяти участь у будь-якому конкурсі в рамках проекту COSME, необхідно здійснити такі покрокові дії:
1. Зайдіть на сайт https://ec.europa.eu/easme/en/cosme та оберіть потрібний вам конкурс. Інформація постійно оновлюється, тому просимо слідкувати за оголошеннями на цьому сайті.
2. Переконайтесь у тому, що кінцевий строк подачі заявки ще не настав та ваша організація відповідає критеріям конкурсу.
3. Уважно прочитайте опис та умови конкурсу та завантажте для заповнення форми, які мають бути нижче під описом конкурсу. Подача проектної пропозиції відбувається лише онлайн.
4. Якщо у вас виникнуть запитання з приводу заповнення форм, ви можете звернутися за консультацією до контактного центру EEN.
Звертаємо вашу увагу на те, що заповнення форм для будь-якого конкурсу в рамках COSME має бути виключно англійською мовою. Оцінка та оголошення результатів конкурсів здійснюється Єврокомісією.
Що таке European Enterprise network (EEN)?
European Enterprise network (EEN) - найбільша підпрограма COSME - європейська мережа підприємств (http://een.ec.europa.eu/). Мережа EEN створена у 2008 та працює за підтримки проекту COSME.
Приорітет EEN:
1) інтернаціоналізація МСП – пошук партнерів в 65 країнах світу;
2) комерціалізація інновацій – трансфер технологій, пошук інвестора/партнера закордоном для виведення на ринок нової технологічної продукції чи послуг, захист прав інтелектуальної власності.
Мережа EEN включає:
• понад 600 організацій з підтримки та розвитку бізнесу;
• понад 2 500 000 організацій-учасників;
• понад 6 000 технологічних профілів;
• понад 10 000 бізнесових профілів;
•понад 100 великих заходів та 18 000 b2b зустрічей на рік.
Як можна долучитись до EEN?
Надавати заявки та брати участь в EEN можна через членів консорціуму, який в Україні складається з: Міністерство економічного розвитку та торгівлі; Міністерство зовнішніх справ України (Представництво України при ЄС); Інститут фізики НАН України;  Державна бюджетна установа «Київський міський центр з інвестицій та розвитку»; Торгово-промислова палата України; Київський Національний Університет ім. Тараса Шевченка;
ВГО «Споживач» (бізнес-асоціація з головним офісом у Дніпропетровську);
Нова Міжнародна Корпорація (високотехнологічна українська компанія).
Консорціум був сформований Інститутом фізики у 2011 році та має досвід реалізації схожих проектів у рамках HORIZON 2020 та програми FP7, необхідні знання щодо підготовки технологічних профілів для пошуку партнерів у системі, має успішні приклади залучення закордонних партнерів до комерціалізації власних інноваційних розробок, пройшов необхідне навчання в Європі за даним напрямом. Консорціум EEN має своїм обов’язком максимально інформувати щодо можливостей програм COSME, HORIZON 2020 та усіх інших програм та проектів фінансової підтримки ЄС, доступних для України. Учасники консорціуму відповідають на запити європейських учасників EEN, роблять вибіркову оцінку проектів комерційних та технологічних профілів, що розміщуються учасниками в системі EEN, а також навчають, як користуватися усіма можливостями системи. Вони надають підтримку потенційним учасникам у пошуку партнерів у ЄС для участі у проектах (багато проектів COSME передбачають формування міжнародного консорціуму учасників, як правило, це не менше чотирьох організацій із не менш, як трьох різних країн).  Це лише перший успішний досвід створення консорціуму в Україні. Відповідно до правил ЄС, на території України може бути створено ще 5-6 додаткових консорціумів у рамках EEN. Реєстрація нового консорціуму можлива під час відповідного конкурсу, оголошеного ЄС. Інформацію про це можна отримати у щорічній робочій програмі COSME.  Якщо ваша організація націлена на міжнародну співпрацю, ви можете використати можливості консорціуму EEN-Ukraine для пошуку партнерів.
Для цього вам необхідно: звернутися до будь-якого з партнерів консорціуму EEN-Ukraine;
підписати угоду про співпрацю;визначити потрібний тип пропозиції (технологічна чи бізнес пропозиція/ технологічний чи бізнес запит); отримати у партнера консорціуму EEN-Ukraine форму для заповнення англійською мовою відповідно до типу пропозиції (форми можна завантажити нижче у цьому розділі); заповнити форму та надіслати її до одного з партнерів консорціуму EEN-Ukraine, який після перевірки розмістить її у системі EEN ваша пропозиція проходитиме внутрішню та зовнішню оцінку експертів після необхідних правок, згідно з рекомендаціями експертів, вашу пропозицію буде розміщено у відкритому доступі на сайті EEN, де вона буде доступна для перегляду у 65 країнах світу.

Контакти партнерів консорціуму EEN – Ukraine:

1. Відділ Трансферу Технологій Інституту фізики Національної Академії Наук України. Адреса: м. Київ, Проспект Науки, 46, 03680, тел: + 380 44 525 98 41
Фесенко Олена, TechXfer@iop.kiev.ua

2. Міністерство економічного розвитку і торгівлі України. Адреса: м. Київ, вул. Горького, 174, 01008, тел: + 380 44 528 54 30. Олександра Федорко, +38 044 528 5430; ofedorko@me.gov.ua

3.Торгово-промислова палата України. Адреса: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33, 01601, тел: + 380 44 279 29 31. Максим Даницький, dmn-ird@ucci.org.ua

4. Державна бюджетна установа «Київський міський центр з інвестицій та розвитку». Адреса: м. Київ, вул. Семашка, 13, 03142, тел: + 380 44 423 03 52
Дмитро Борисов; eenukraine@gmail.com

5. ТОВ «Нова Інтернаціональна Корпорація». Адреса: м. Київ, вул. Ванди Василевської,7, 04116, тел: +380 44 236 07 70, Івана Небіус; led@innov-tec.com.ua

6. Київський національний університет ім. Тараса Шевченка. Адреса: м. Київ, вул. Володимирська, 64/13, 01601, тел: +380 44 526 05 51 Бедюх Олександр, depndch@univ.kiev.ua

7. Міністерство закордонних справ України. Адреса: м. Київ, Михайлівська площа, 1, 01018, тел: (044) 238-17-77 Євген Пікалов, tem_eu@mfa.gov.ua

8. ГО «Споживач». Адреса: м. Дніпропетровськ, вул.Чичеріна, 74, 49000
Ольга Галушко, тел. +380 50 480 4836, info@spozhyvach.org.ua

Усі послуги членів консорціуму є безкоштовними. У випадку вимагання додаткової необґрунтованої оплати можна скаржитися до Європейського виконавчого агентства з МСП (https://ec.europa.eu/easme/en/contact)


Шукати в на сайті