Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

пʼятниця, 11 серпня 2017 р.

Від тимчасової зайнятості – до постійної


Одним із важливих напрямків у роботі державної служби зайнятості щодо реалізації активних програм зайнятості є організація робіт тимчасового характеру.
Цей напрямок роботи закріплено у Законі України «Про зайнятість населення» та постанові Кабінету Міністрів від 20 березня 2013 року № 175 «Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру». Ці роботи організовуються з метою стимулювання безробітних громадян до праці та їх матеріальної підтримки в період пошуку роботи. Крім того, громадські роботи організовуються для вирішення нагальних соціальних потреб суспільства.
Для безробітних громадян участь у таких роботах є важливою і корисною, адже дозволяє зберегти або відновити мотивацію до праці, працювати в колективі, відчувати себе потрібними іншим, активізувати свої прагнення до зміни соціального статусу та пошуку постійної зайнятості.
Люди, які виконують кваліфіковані тимчасові роботи, мають можливість відновити свої професійні навички або набути додаткових навичок у роботі, що також позитивно впливає на їх подальше працевлаштування.
Крім цього, громадські та інші роботи тимчасового характеру є своєрідним механізмом підбору постійних працівників. Адже за період участі безробітних у таких роботах керівники підприємств мають можливість оцінити здібності кожного із них і врахувати це при підборі кандидатів на постійну роботу. Тому непоодинокими є випадки, коли після закінчення тимчасових робіт, шукачі роботи працевлаштовуються на це ж підприємство.
З громадянами, які направляються центрами зайнятості на зазначені роботи, роботодавці укладають строкові трудові договори на період їх виконання. Слід зазначити, що учасникам цих робіт забезпечуються усі державні соціальні гарантії, передбачені чинним законодавством, а оплата праці здійснюється за фактично виконану роботу і не може бути меншою за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої Законом.
Організація та проведення громадських робіт за участю безробітних відбувається на підставі договорів, що укладаються між роботодавцем-організатором таких робіт і центром зайнятості, та проводяться на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях.
Варто наголосити, що роботодавці, які організовують роботи тимчасового характеру за власні кошти роблять величезний внесок у добру справу – створюють умови тимчасової зайнятості для тих, хто шукає роботу. Практика показує, що така співпраця економічно вигідна для всіх сторін, що задіяні у цьому процесі, адже на будь-якому підприємстві час від часу виникає потреба у виконанні певних видів термінових або незапланованих робіт у стислі строки. Залучення ж додаткової робочої сили з числа безробітних громадян, які перебувають на обліку в службі зайнятості, дозволяє роботодавцям, не відволікаючи кваліфікований персонал від основного виробничого процесу, вирішувати нагальні виробничі завдання.
Чимало роботодавців за роки багаторічної взаємодії з Добропільським міським центром зайнятості оцінили користь від такої співпраці та охоче користуються цією послугою.
Так, з початку цього року у напрямку організації тимчасових робіт за власні кошти співпрацювали 35 підприємств м.Добропілля та Добропільського району.
За оперативними даними, упродовж січня – липня поточного року, відповідно до потреб територіальних громад та роботодавців до громадських та інших робіт тимчасового характеру, залучено 315 шукачів роботи, а це більше 33 % всіх безробітних, які перебували на обліку в Добропільському міському центру зайнятості.

Шукати в на сайті