Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

четвер, 7 липня 2016 р.

«На Івана, на Купала нічка мала»


Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят, – це свято молоді – Купало, або Купайло, що з часом, після прийняття християнства, деякою мірою трансформувалося в церковне свято. Йдеться про народження Івана Хрестителя, яке святкується церквою 7 липня, або 24 червня за старим календарем. Після поширення християнства давнє народне свято Купала в результаті «християнського нашарування» почало називатися святом Івана Купала. 
На території Добропільського району пройшли колоритні заходи до Дня Івана Купала.
Театралізоване свято «Івана Купала» біля площі Добропільського СБК, «Пливе віночок у синє море» - Світлівський БНТ, Шевченківський СК, біля річки в с. Криворіжжя, біля ставка с. Володимирівка, «Ой на Купала вогні горять, чарівна музика лунає» -Кам’янський СК, «На Івана, на Купала нічка мала» - Золотоколодязький СБК.
Свята розпочинались ввечері, напередодні Купала. Основним стрижнем, довкола якого відбувалися дійства, це купальський вогонь, який символізує сонце - зародок у материнській утробі. 
Купальська ніч на ставку «Привітне» прийшла в затишній обстановці, дівчата співали пісень, запускаючи сплетені віночки по воді. У цей час хлопці здобували живого вогню – терли сухі деревини – і розпалювали багаття. Найактивніші гості взяли участь у конкурсах-змаганнях із перетягування канату. Юлія Літвінова, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації, прийняла участь у флеш-мобі та інших народних забавах. 
Одним із найважливіших обрядів у цей день було перестрибування через купальське вогнище. І коли вже вогонь освітлював місце святкування, хлопці роздивлялися дівчат і умовлялися, хто яку дівчину буде ловити. Святкове дійство закінчилося святковим салютом. Всі учасники отримали велике задоволення, гарний настрій та бадьорість.Шукати в на сайті