Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

вівторок, 7 березня 2017 р.

Первоцвіти – безцінний дар природи

З приходом теплих весняних днів у наших лісах з'являються тендітні первістки оновленої землі - первоцвіти. Первоцвіти безцінний дар природи, перша усмішка весни, прикраса лісів.
Як символи весни і оновлення природи, покриють незабаром розсипи весняних квітів лісові галявини, заквітчають землю ніжними барвами і, замилувавшись вкотре цим дивом природи, хочеться жити і творити добро для ближнього.
Але разом із весняною природою прокидаються від зимової сплячки і збирачі квітів, які у великій кількості заготовляють їх і збувають тим, хто ще не усвідомлює важливості збереження довкілля, хто сприяє квітковому бізнесу заради короткочасного споглядання провісників дикої природи. Особливо багато продається цих квітів напередодні 8 Березня.
Заради грошей щороку знищують тисячі цих видів рослин. Не зупиняє "торговців красою" і те, що ці первоцвіти занесені до Червоної книги, а деякі зовсім на межі зникнення. В Україні вже зникло майже 50 видів рослин. І цей процес триває... Дуже швидко з "лиця Землі" зникають усі види підсніжників, диких тюльпанів, сонтрави та інших первоцвітів.
Згідно ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення порядку придбання чи збуту об'єктів рослинного цвіту тягне за собою накладання штрафу від 30 до 100 неоподатковуваних мінімувів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією об'єктів рослинного світу.  Ті ж дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червроної Книги України або які охороняються  відповідно до міжнародних договорів України - тягнуть за собою накладання штрафу від 100 до 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.). 
Хочеться вірити, що усвідомлення кожного з нас про відповідальність за збереження навколишнього природного середовища, нашого довкілля буде доброю гарантією збереження первоцвітів на території нашого краю.

Шукати в на сайті