Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

пʼятниця, 10 березня 2017 р.

Обговорення аграріями питання підготовки до весняно-польових робіт


Сьогодні, 10 березня, в залі засідань райдержадміністрації зібралося поважне, шановне зібрання. Керівники сільгосппідприємств і фермерських господарств зібралися для того, щоб обговорити питання підготовки сільськогосподарських підприємств району до проведення весняно - польових робіт 2017 року.
Участь в нараді прийняли голова райдержадміністрації Д. Кірносов, заступник голови районної ради І. Стрепоченко, представники ТОВ Агрофірма «Гермес», головний державний інспектор відділу контролю східного напрямку управління з питань праці Головного управління Держпраці в Донецькій області О. Федорова, головний державний ревізор-інспектор Добропільської ОДПІ Н. Нарезняк, провідний економіст філії відділення АТ «Ощадбанк» в м. Добропіллі А. Діденко, в.о. начальника управління Держпродспоживслужби у Добропільському районі В. Овчаров. Головним питанням наради було окреслення завдань для проведення комплексу весняно-польових робіт у 2017 році.

Нараду відкрив голова райдержадміністрації Дмитро Кірносов, який подякував керівникам сільгосппідприємств району за щоденну працю та запросив до слова начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Ольгу Андрійченко.
У своєму виступі Ольга Павлівна доповіла про стан підготовки сільськогосподарських підприємств до проведення комплексу весняно-польових робіт:
«Згідно плану розвитку агропромислового комплексу на 2017 рік, під зернові культури буде відведено - 25800 га, що становить 53% до площі ріллі, з них - під озимими культурами вже засіяно 18тис. га. В цілому аграріями району планується виробити 80 тис. тонн зерна; 27 тис. тонн соняшнику; 6 тис. тонн овочів.За результатами обстеження посівів озимих зернових культур добрий стан мають озимі на площі 8 тис. га (44%), в задовільному стані 5 тис. га (28%), решта – слабкі та зріджені 28%. Для проведення комплексу весняних робіт пропозиція мінеральних добрив на ринку достатня. Сільгосппідприємствами завезено 5 тис. тонн мінеральних добрив або 112% до потреби, з них аміачної селітри –3тис.тонн (118%).
Що стосується посівного матеріалу, то господарства забезпечені насінням ярих культур на 100% (при потребі 1150тонн). Сільськогосподарська техніка перебуває в робочому стані. Забезпеченість дизельним паливом складає 90% до потреби (485тонн).
На сьогоднішній день вирішилось проблемне питання щодо проведення сертифікації насіння сільгоспкультур.
За економічними розрахунками-прогнозами загальна потреба в коштах для проведення комплексу весняно-польових робіт у 2017 році становить 145млн. грн., що на 17 млн. перевищує фактичні витрати у 2016 році.
Потреба в банківських та комерційних кредитах на комплекс весняно-польових робіт складає 20 млн. грн. В основному господарства фінансово забезпечені і обходяться власними коштами».
Крім того, на нараді також були розглянуті питання легалізації заробітної плати та зайнятості населення, дотримання роботодавцями трудового законодавства, цільового використання земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Про умови кредитування сільгосптоваровиробників району в поточному році розповіла провідний економіст філії відділення АТ «Ощадбанк» в м. Добропіллі А. Діденко.
З інформацією про застосування добрив з вермикомпосту в інтенсивних технологіях вирощування сільгоспкультур представники ТОВ Агрофірма «Гермес».
Підбиваючи підсумки наради, голова райдержадміністрації звернув увагу всіх присутніх на дотриманні встановленого в державі рівня мінімальної заробітної плати працівників, необхідності виготовлення нормативно-грошової оцінки земель на орендовані земельні ділянки (землі державної власності та не витребувані паї), також Дмитро Олександрович зазначив, що влада готова до партнерства із сільськогосподарськими виробниками, в інтересах територіальних громад району. 


Шукати в на сайті