Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

вівторок, 21 березня 2017 р.

Історія організації ветеранів Добропільського району

Історія Добропільського району нерозривно пов’язана з історією ветеранського руху на Добропільщині. У нашого району – багата історія. Є що пригадати, чим пишатися, на кого рівнятися, над чим працювати надалі. Жителі району, особливо старше покоління, з честю вийшли з багатьох випробувань часів другої світової війни, відродили рідний край з руїн, активно розбудовують нашу незалежну державу. Сьогодні це край трудової слави та мальовничих краєвидів.
В перші роки утворення в районі функціонували 34 школи, 36 сільських клубів, 5 лікарень, 3 пункти здоров'я і 20 медпунктів, де працювало 50 лікарів і 124 працівники середнього медичного персоналу.
Напружено працювали і в перше десятиліття утворення району хлібороби і тваринники. Найбільш вагомими були здобутки у галузі рільництва у 1973, 1974 роках.
У 1973 році врожайність зернових склала 32 ц\га. Валовий збір – 107 тис. тон зерна. Район займав ІІ місце в обласному соціалістичному змаганні. 136 трудівників рослинництва і 62 тваринники за підсумками року були нагороджені орденами і медалями.
Якщо в 1967 році в районі було 2 доярки трьохтисячниці, то в 1973 році їх було вже 225; 5 доярок перевищили чотирьохтисячний рубіж, 3 доярки надоїли по 5 тис. кг молока на корову.
В цей період орденом Леніна були нагороджені: Пелагея Іванівна Омельченко, Іван Кузьмич Середній, Петро Миколайович Скляров, Катерина Микитівна Максимова, Петро Федорович Гурський, Євген Іванович Іжболдін, Михайло Васильович Шевелєв, Володимир Іванович Чумак, Ніна Тимофіївна Літвінова (у 2016 році вона відзначила свій 85-річний ювілей).
Сьогодні ми з вдячністю згадуємо керівників сільськогосподарських підприємств, серед яких були колишні фронтовики: Гутник Йосип Михайлович, Панченко Василь Леонтійович, Кашенець Петро Григорович, Лінкін Василь Іванович, Карманчиков Михайло Артемович, Дрюцький Василь Васильович ті інші.
Своєрідний рекорд перебування на посаді голови колгоспу належить ветерану праці, старійшині землі Добропільської - Хаджинову Миколі Захаровичу. Його колгоспний стаж на момент виходу на пенсію складав 52 роки, 38 років з них він був головою колгоспу ім. Куйбишева. Як керівник він мислив маштабно, перспективно, приймав рішення, на які не кожен в той час зважувався.
Добра пам’ять про Хаджинова зберігається і сьогодні в його рідному селі, на сході громадян с. Володимирівка було прийнято рішення про виготовлення і встановлення меморіальної дошки Миколі Захаровичу Хаджинову.
Ось уже 5 років у складі президії районної ради ветеранів працює його донька Юр’єва Тетяна Миколаївна.
25 років очолював передове господарство в районі, Донецькій області, ветеран війни та праці, заслужений зоотехнік України Бусилко Іван Миколайович. 30 % молока в районі вироблялось в радгоспі «Добропільський». Скільки було збудовано виробничих об’єктів, об’єктів соціально-культурного призначення, а робітники мали стабільну заробітну плату.
Його син, Бусилко Ігор Іванович, продовжив справу свого батька в с. Золотий Колодязь. 14 років він був головою колгоспу ім. ХХІ з’їзду КПРС. Бусилко Галина Олексіївна і зараз продовжує справу чоловіків своєї родини, вона- єдина жінка – керівник сільськогосподарського підприємства в районі.
4 покоління династії Каніболоцьких 230 років трудяться на землі, три покоління – на нашій Добропільській ниві! Справу Каніболоцьких Івана Сергійовича, Любові Павлівни продовжили 3 сина, 3 невістки, а тепер і онуки. В 2013 році в регіональній іміджевій програмі Донецької області «Криштале серце» родина Каніболоцьких стала переможцем в номінації «За вірність традиціям».
Благодатна Добропільска земля виростила 4 Героїв Соціалістичної Праці. Нагиленко Катерина Семенівна – наймолодша з них,  у 2016 році їй уже виповнилось 78 років. До вершини своєї слави ця проста жінка з села Новий Донбас йшла 37 років. У 1975 році вона надоїла 6055 кг молока на корову, пройшов 41 рік, цей результат в районі так ніхто і не подолав. Катерина Семенівна і сьогодні цікавиться справами у районі, життям ветеранів сільськогосподарської праці, але, на жаль, за станом здоров’я вона уже не приймає участь у заходах організації ветеранів району.
Члени клубу доярок ім. К.С. Нагиленко часто згадують і сьогодні засідання, де вони ділилися досвідом роботи і просто, по-доброму, спілкувалися.
Впевнено вели до перемоги колектив радгоспу «Добропільський» його керівники: Зарічний Іван Петрович, Бусилко Іван Миколайович, секретарі парткому Іваницький Володимир Маркович, Блащишин Іван Станіславович, Наумов Сергій Григорович, голова профкому Танасійчук Алла Федорівна, головні спеціалісти Паскал Федір Васильович, Жеребцова Раїса Григорівна, Худова Раїса Семенівна, Гладишев Володимир Дмитрович та інші.
Багато років Іваницький Володимир Маркович, ветеран війни та праці, очолював первинну ветеранську організацію Світлівської сільської ради. Не один рік він працював над написанням історії передового радгоспу «Добропільський», розповідаючи про героїчні долі своїх земляків. Ці матеріали були використані при створенні музею в Світлівській ЗОШ до 70-річчя початку Великої Вітчизняної війни.
З повагою ми згадуємо перших керівників району, які своїм розумом, професіоналізмом, організаторськими здібностями, турботою про ветеранів, сільських жителів внесли суттєвий внесок в розвиток народного господарства Добропільщини, кого пам’ятають до цього часу.
Серед них Полівода Олександр Лукьянович, Ілюшенко Володимир Михайлович, Донець Нелі Герасимівна, Ровний Валерій Григорович, Верютін Анатолій Іванович. Троє з них були учасниками зустрічі «Заповідаємо творити добро!» до 80-річчя Добропільського району в с. Ганнівка у вересні 2015 року, їх спілкування з ветеранами праці було добрим і відкритим.
Свою сторінку в історію району, ветеранського руху вписав Михайло Іванович Томко, якому у листопаді 2016 року виповнився 81 рік.
Працюючи агрономом колгоспу «Заповіт Ілліча», у віці 30-ти років, він був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора. В подальшому Михайло Іванович працював начальником управління сільського господарства, головою райкому профспілки працівників сільського господарства. Він ніколи не шукав в житті легких шляхів, працював чесно і самовіддано, завжди з повагою ставився до людей праці.
Після виходу на пенсію Томко М.І. був членом президії районної ради ветеранів.
Звання «Почесний громадянин Добропільського району» було затверджено рішенням сесії районної ради 19 березня 1997 р. за самовіддану працю, активну участь в громадському житті, вагомий внесок в розвиток району.
Хаджинову М. З. першому було присвоєно це звання.
В 2001 році до 35-річчя відновлення Добропільського району Почесними громадянами стали: Полівода Олександр Лукьянович, Бусилко Іван Миколайович, Кривенко Тетяна Григорівна, голова Святогорівської селищної ради, заслужений працівник сільського господарства України Соловйов Микола Харлампійович, голова колгоспу «Червоний партизан», Коломійцев Еміль Анатолійович, директор райагробуду;
- В 2007 році до 75-річчя утворення Донецької області цього звання були удостоєні ветерани праці Нагиленко Катерина Семенівна та Мартьянов Петро Федорович, голова Добропільської сільської ради.
- В 2015 році до 80-річчя Добропільського району це звання було присвоєно Британ Юлії Іванівні, відміннику освіти України, директору Світлівської ЗОШ з 1980 року та Голованьову Володимиру Миколайовичу, директору СТОВ "Торецьке".
В останні роки Соловйов М.Х. був членом районної ради ветеранів, 2 терміни заступником голови первинної ветеранської організації Добропільської сільської ради був Мартьянов П.Ф. У березні поточного року свій 80-річний ювілей відзначив Коломійцев Е.А., заслужений будівельник України. Він веде активний спосіб життя, приймає участь у проведенні ремонтних робіт на об’єктах соціально-культурного призначення.
Британ Ю.І. недавно очолила опорну школу в районі, це за її ініціативи створено музейну кімнату, щороку проводиться зустріч учнів з воїнами-афганцями, створено збірник творів про подвиг воїнів-інтернаціоналістів, висаджено 70 кущів троянд до 70-річчя Великої Перемоги і багато інших справ.
В різні роки становлення району ціла плеяда ветеранів очолювала виконкоми сільських і селищної рад. Питання соціального розвитку села, благоустрій підпорядкованих територій, роботи закладів освіти, культури, охорони здоровья, земельні питання – ось далеко не повний перелік питань, які вирішували керівники місцевих органів влади разом з депутатами та громадськими організаціями.
27 років очолював виконком Святогорівської селищної ради Іван Пилипович Зенін. Він був нагороджений орденом Жовтневої революції.
Багато сил, здоров'я, енергії віддали роботі в виконавчих органах влади Карахтанова Зінаїда Марківна (Світлівська с\р), Тихонов Григорій Петрович (Нововоднська с\р), Кожушко Петро Іванович (Криворізька с\р), Подпригора Валентина Андріївна (Новоторецька с\р), Волосюк Олександр Пилипович (Октябрська с\р), Пилипенко Іван Миколайович (Святогорівська с\р) та інші.
Три скликання підряд жителі Ганнівської сільської ради обирали сільським головою Заровню Таїсу Анатоліївну. Сьогодні у складі депутатыв Добропільської районної ради -  її донька Тетяна, виконуючи депутатські обов`язки, вона продовжує справу неньки. 6-й рік Таїса Анатоліївна очолює первинну ветеранську організацію Ганнівської сільської ради.
В закладах освіти виросла ціла плеяда талановитих педагогів, добрих керівників. Серед них: Дудник Надія Федорівна, Демчук Раїса Миколаївна, Рарок Катерина Павлівна, Шинякова Марія Сергіївна, Марченко Віктор Петрович, Войтюк Володимир Михайлович, Мартиненко Валентина Федорівна, Ралькін Микола Васильович, Куліков Віктор Лукич та інші.
Про одного з ветеранів війни та педагогічної праці М.М. Гапич сказав так: «Патріот – це той, хто щиро любить свою Батьківщину. Двічі патріот – це людина, яка пише, досліджує, збагачує Батьківщину, велику і малу, новими відкриттями. До таких мені без коливання хочеться віднести мужнього золотоколодезянця, Мельникова Сергія Спиридоновича, для якого історія рідного краю – це його особисте життя. Низько кланяюся цій людині».
Створений ветераном музей с. Золотий Колодязь і сьогодні один із кращих в районі. А книга «Золотий Колодязь» - це результат його багаторічної роботи. В цій роботі його помічниками були вчителі фронтовики: Кокошко Іван Леонтійович, Мокрий Віктор Федорович, Максименко Володимир Трохимович. Справу ветеранів-педагогів продовжує сьогодні вчитель історії Золотоколодязянської ЗОШ Тераніс Анжела Вікторівна, члени педагогічного колективу цієї школи.
Кожен день десятки медичних працівників допомагають людям похилого віку в охороні здоров'я. Особливо хочеться відзначити Пітика Віталія Васильовича (с. Добропілля), Шевелєва Миколу Олексійовича (с. Криворіжжя), Степанову Ніну Петрівну-фельдшера Добропільської амбулаторії.
Багато років свого життя присвятили цій роботі Гайдоба Марія Ілларіонівна (с. Юріївка), Мамонова Валентина Дмитрівна (с. Завидо-Борзенка), Ємець Людмила Калістратівна (с. Світле), Прокопенко Зоя Василівна (с. Вірівка) та багато інших.
Маленьке віддалене «неперспективне» село Рубіжне в Ганнівській сільській раді стало для Шаповалової Марії Павлівни головним селом її життя. Її трудовий стаж складає 50 років. Для односельчан ця жінка і лікар, і порадник, і захисник.
За останні роки значно покращилися умови, в яких працюють працівники закладів культури, укріпилась їх матеріальна база. 32 роки трудової діяльності віддала роботі в закладах культури ветеран праці, Чикар Світлана Василівна.

Серед тих, хто вдало поєднує роботу в закладах культури району та первинних ветеранських організаціях: Гайдук Марія Миколаївна – бібліотекар, голова первинної ветеранської організації с. Криворіжжя, Курмаз Ольга Федорівна – бібліотекар, секретар первинної ветеранської організації с. Мирне, Кутня Валентина Петрівна – зав. клубом, голова первинної ветеранської організації с. Кам’янка, Щербак Раїса Миколаївна – зав. клубом, голова первинної ветеранської с. Завидо - Кудашево.
Біля 40 років Марія Миколаївна Гайдук працює в рідному селі. Вона зібрала багато матеріалів з історії с. Криворіжжя, створила в школі гарну «Світлицю" вона - , член спілки краєзнавців «Спадщина», а скільки –ляльок-мотанок виготовила. Свою онуку, Поліну, ученицю 1 класу, вона залучає до цього народного мистецтва. До всього вона залишається однією з найактивніших голів первинних ветеранських організацій району.
Народний фольклорний ансамбль «Світанок» Світлівського будинку  народних традицій – це своєрідна візитна карточка нашого району. В його складі не один рік бере участь Савірська Любов Іванівна – голова первинної ветеранської організації Світлівської сільської ради. Для розвитку народного самодіяльного колективу «Мрія» Святогорівського міського будинку культури немало зусиль доклала Бєлова Тетяна Федорівна, секретар первинної ветеранської організації смт. Святогорівка, тепер її естафету прийняла Рязанцева Ірина Станіславівна. Цей колектив одержав перемогу у І конкурсі фольклорних колективів «Роде наш красний» до Дня ветерана у жовтні 2016 року. У складі народного самодіяльного колективу «Веснянка» Вірівського будинку культури більшість членів колективу – це ветерани праці.
26 лютого 1987 року відбулася установча конференція Добропільської районної організації ветеранів війни та праці. До складу районної ради тоді було обрано 25 найактивніших ветеранів війни та праці. Серед них: Билина Іван Олександрович, Годішвілі Єлізавета Макарівна, Поліщук Федір Селиверстович, Поліщук Валентина Микитівна, Солоха Олексій Федорович, Шумлянський Андрій Дмитрович та інші.
Залишаються актуальними і сьогодні слова Іваненка Якова Андрійовича, делегата конференції: «Ніколи не треба забувати про чуйне відношення до людей старшого покоління. Треба використовувати їх знання, досвід патріотизм, любов до рідного краю для виховання молоді, підготовка кадрів, які завтра будуть працювати в районі».
У складі першої районної ради ветеранів війни та праці працював Дан Василь Єгорович з с. Октябрське, ось уже другий термін першим заступником голови організації ветеранів обирається Дан Вячеслав Васильович, його син.
За 30 років, які минули, Добропільську районну раду ветеранів очолювали: Бабенко Петро Савельович, Чубарь Іван Ігнатович, Шкляріков Лев Петрович, Ковальов Микола Якович, Васюнін Олександр Якович. Значний внесок в розвиток ветеранського руху внесли: Борідченко Микола Ілліч, Рибальченко Дмитро Савич, Шатохін Іван Іванович,Муратов Степан Іванович, Клименко Федір Микитович, Волосюк Володимир Іванвоич, Ставицька Валентина Миколаївна, Білоусов Григорій Олескандрович, і багато інших.
17 років секретарем нашої громадської організації була Палієнко Галина Володимирівна, 16 років ревізійну комісію очолював ветеран війни та праці Сідельников Павло Калинович, на чолі нинішнього складу – Сідельнікова Світлана Миколаївна, член його родини.16 років незмінно, добросовісно по-сумісництву бухгалтером працює Кучук Людмила Іванівна, 10 років заступником голови – Наровілова Людмила Володимирівна.
23 квітня 1997 рік. Ветерани району зібралися на пленум, присвячений 10-річчю створення організації ветеранів України. В той період в організації ветеранів працювало 19 первинних ветеранських організацій, які об’єднували в своїх рядах 7,5 тис. ветеранів.
Марченко Л.О. так написала свої враження в міськрайонній газеті «Новий шлях»:
«Я бачу в залі знайомі обличчя шанованих людей. Так, вони стали старшими, але залишаються такими ж приємними, добрими, небайдужими, як і раніше. Почесними грамотами і грошовими преміями відзначена робота Костюченко П.Ф., Іваненка Я.А., Кострова Д.П., Максименка В.Т., Тихонова Г.П., Іваницького В.М.»
Саме в цей період свої села, колгоспи, Добропільщину славили ветерани сільськогосподарської праці, які сьогодні присутні в залі, Мамонов Анатолій Григорович та Лягуша Ніна Володимирівна. Майже всі 44 роки Анатолій Григорович на збиранні врожаю в колгоспі «1 Травня» на своєму комбайні СК -4 «Нива» завжди був серед лідерів жнив. Він єдиний заслужений механізатор України в районі, нагороджений орденами Трудового Червоного Прапора та Жовтневої революції.
Лягуша Ніна Володимирівна 41 рік працювала бригадиром в овочівництві в колгоспі ім.. Куйбишева, днювала і ночувала на городі. У 1991 році їй було присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства».
Особливий період в житті Сівкової Лідії Миколаївни був період роботи з 1990 до 1994 р. у складі Верховної Ради України. Останні роки трудової діяльності були присвячені соціальному захисту жителів Добропільщини, 4 роки вона очолювала первинну ветеранську організацію с. Новофедорівка.
Також треба відзначити ветерана праці Коваленка Олександра Васильовича, який 14 років працював головою колгоспу ім.. Ватутіна, а після виходу на пенсію очолив первинну ветеранську організацію смт. Святогорівка.
ТОВ «Добропільське сортонасінницьке підприємство», яке очолює Шаров В.С., ось уже 4 роки в трійці лідерів району з вирощування та збирання зернових культур, 6 разів він обирається депутатом районної ради. Надію він вбачає в молоді та юнацтві, які мають свою точку зору, стійку позицію. Молодь вправніше від дорослих орієнтується у потоках швидкоплинної цивілізації й швидко відшукує виходи зі складних ситуацій.
І такі приклади можна продовжувати і продовжувати. Продовжують працювати в сільському господарстві ветерани: Шаров Віктор Сергійович – директор ТОВ «ДСП», Швець Віктор Іванович – головний агроном ФГ «Біс», Соловйов Микола Володимирович – головний агроном ПАТ ім.. Т.Г.Шевченко, Яременко Валентин Пилипович – агроном - насіннєвик ТОВ «Відродження» та інші.
Рік 2007. У зверненні учасників пленумів рад ветеранів міської і районної організацій ветеранів, присвячених 20-річчю Організації ветеранів України, було вказано:
«На жаль, процеси перебудови та приватизації, зруйнування економічних зв’язків підприємств призвели до падіння виробництва, збіднення бюджету, зниження рівня життя, що тягарем лягло перш за все на плечі людей поважного віку. Організація ветеранів України, міська та районна ветеранські організації не миряться з таким становищем і роблять все необхідне для покращення життя ветеранів людей поважного віку».
Тому питання соціального захисту в останні 10 років стали першочерговими в роботі районної ради ветеранів, виконкомів місцевих рад, управлінь, відділів райдержадміністрації: управління соціального захисту населення (Купцова В.Г), територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) (Болотова М.С.), Добропільське об’єднане управління Пенсійного фонду України (Гулан О.Б.) .
За ініціативи районної ради ветеранів, відділу освіти райдержадміністрації у 2015 році до 70- річчя Великої Перемоги, в рік ветеранів, був проведений районний конкурс волонтерських загонів.
Чередник Анатолій, волонтер з Золотоколодязянської школи в творі-нарисі про Мокрого Віктора Федоровича написав: «Подобається нам бувати у нього. Ніби й напрацюєшся, аж з ніг валися, а вийде він старенький, зігнутий, а очі добрі-добрі, веселі-веселі, заговорить до нас – і всю втому, як рукою зніме. Добре, що живуть наші ветерани, але ж колись їх не стане, передати нашим нащадкам пам’ять про них, це буде наш обов’язок.
Ще 7 років потому в районі проживало 88 учасників бойових дій, сьогодні їх залишилось 19.
Переможцями конкурсу волонтерських загонів стали: волонтерський загін «Молодь за майбутнє» Золотоколодязянської школи, волонтерський загін «Турбота» Октябрської ЗОШ, волонтерський загін «Іскра вогню великого» Світлівської ЗОШ, волонтерський загін «Добротворці» Новодянської ЗОШ.
Президія районної ради ветеранів первинні ветеранські організації, педагогічні колективи шкіл повинні і надалі сприяти розвитку волонтерського руху серед учнівської молоді.
Протягом всієї 30-ти річної історії організації ветеранів району гордістю були учасники бойових дій, ті , хто пройшов горнило війни і повернувся в рідні села.
Серед них: Семченко Павло Якович з с. Шевченко (нагороджений орденом Олександра Невського), Костюченко Поліна Федорівна з с. Добропілля (3 медалі «За відвагу»), Мудрик Ксеня Василівна з с. Никанорівка (учасник боїв на Савур Могилі), Кравцов Григорій Григорович з цього ж села (Почесний ветеран України, учасник боїв за м. Київ), Терентьєв Іван Олексійович з с. Новофедорівка (нагороджений орденом Слави), визволителі Донбасу Сідєльников Павло Калинович з с. Добропілля та Макєєв Іван Миколайович з с. Ганнівка та багато інших. У листопаді минулого року за участю голови Добропільської райдержадміністрації Кірносова Дмитро Олександровича, голови Добропільської районної ради Бєлянкіної Тамари Миколаївни, сільських голів, членів президії , голів первинних організацій, 19 учасників бойових дій району було вручено відзнаку Президента України – ювілейні медалі «70 років Перемоги над нацизмом».
24 листопада 2016 року свій 90-річний ювілей відзначив учасник боїв на Курській дузі Турбаба Іван Максимович з с. Первомайське. Він всіх присутніх вразив світлою пам’яттю, активною життєвою позицією , рухливим способом життя. Він навіть газети читає без окулярів. Це завдячуючи його та нашій роботі з посольством Білорусії в Україні, трьом ветеранам війни були вручені медалі «70 років визволення республіки Білорусь від німецько - фашистських загарбників».
В історію організації ветеранів району ввійшло цілий ряд заходів до 70-річчя визволення Донбасу, України, до 70-річчя Великої Перемоги: мітинг-реквієм «Я пам’ятаю! Я горжусь!" в с. Первомайське Нововодянської сільської ради (02.2013 р.), фільм про визволителів Донбасу Костюченко П.Ф., Сідєльнікова П.К., Макєєва І.М. , конкурс творів серед старшокласників «У війни не жіноче обличчя» (2013 р.), зустріч «Ехо пам’яті в серцях дітей війни» (2014 р.), перепоховання 4 загиблих воїнів в с. Новотроїцьке Золотоколодязької сільської ради у травні 2016 р. та інші заходи.
Добрі спогади залишилися у пам’яті ветеранів праці, які брали участь у заходах «Будь славен, краю Добропільський, жінками, що творять добро» (2014 р.), «Не старіють душею ветерани» (2012 р.), «Прописано серце в донбасі2 (2013,2016 рр.), «Заповідаємо творити добро» (2015 р.), 36 матерів з числа жінок-ветеранів було вшановано на 11 святах Матері «Непоторна материнська доля».
Усі чесноти і болі старшого покоління постійно висвітлювались на сторінках міськрайонної газети «Новий шлях» (1935 р. «Сталінський шлях», 1953 р. «Шлях до перемоги»), колектив якої у лютому 2015 р. відзначив 80-річний ювілей. Міськрайонна газета – це своєрідний літопис, історія нашого краю, тисячі розповідей про долі людей праці. Наша газета стала справжнім літописом багатогранного життя Добропільщини.
48 років в редакції газети працювала Мостова Алла Сергіївна, 27 років вона – головний редактор газети. У 2004 році Указом Президента України Аллі Сергіївна було присвоєно звання Заслужений журналіст України. У 2015 році Алла Сергіївна передала газету у молоді руки, а саме поїхала в с. Новофедорівку, поближче до землі.
Щира подяка Аллі Сергіївні, колективу редакції за шанобливе ставлення до ветеранів, людей села, висвітлення їх життя, протягом десятків років.
Ми бажаємо, щоб ця традиція збереглась і в майбутньому. Естафета ветерана в руках молодого редактора Красноплахової Наталії Анатоліївни. Тільки в 2016 році на сторінках газети були розповіді про долі ветеранів війни і праці: Кривенка Сергія Сергійовича (смт. Святогорівка), Литвинової Ніни Тимофіївни (с. Юріївка), Бєлової Валентини Єгорівни (с.вірівка0, Лукашенко Любов Василівни (с. Новгришине), Гудзоватої Віри Яківни (с.Криворіжжя), Столяренко Любов Семенівну (с. Завидо-Кудашеве), голів первинних ветеранських організацій Гайдук Марію Миколаївну, Сокола Василя Миколайовича, Кулікова Віктора Лукича, Кутньої Валентини Петрівни, Заровньої Таїси Анатоліївни, Максимова Олександра Федоровича, Циганок Наталі Петрівни, Павленко Тамари Володимирівни, Попова Володимира Юхимовича.
Літопис історії ветеранської організації району продовжується.
Сьогодні організація ветеранів району нараховує 5850 членів, які об’єднані в 20 первинних ветеранських організацій. Це найчисельніша громадська організація району.
За останні роки організація ветеранів району отримувала постійну підтримку від БФ «Надія» (Байсаров Л.В., Іваньо Н.В.), ПрАТ «Глини Добнасу» (Левіт В.В., Ткач І.В.), ГО «Добре Поле» (Марченко Л.О.), ПАТ «Веско», ПрАТ «Огнеупорнеруд» (Цимарман Є.В.), ТОВ «Торецьке» (Голованьов В.М.), ТОВ «Добропільське сортонасінницьке підприємство» (Шаров В.С.), ФГ «Світлана» (Каніболоцький В.І.), ФГ «Біс» (Благов В.В.), Шаховська сільська рада (Кучеріненко В.М.) та інші.

Голова ветеранської організації Добропільського району                         Лариса Пакіна

Шукати в на сайті