Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

четвер, 15 червня 2017 р.

Коли межу дозволеного переступає підліток

Згідно з чинним законодавством, де визначено правові основи діяльності органів і служб справах дітей, на які покладається здійснення соціального захисту і профілактика правопорушень серед неповнолітніх, та на виконання постанови міжвідомчої наради керівників правоохоронних органів, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування здійснюються заходи, спрямовані на попередження злочинності та правопорушень у дитячому середовищі, запобігання втягненню дітей у протиправну діяльність.
Питання аналізу злочинності серед дітей по Добропільському району за 2016 та І квартал 2017 років було розглянуто на засіданні Координаційної ради. 
Заслухавши та обговоривши дане питання Координаційна рада у справах дітей райдержадміністрації відзначила, в 2016 році в Доропільському районі 5 неповнолітніми було скоєно 7 злочинів, що на 2 більше ніж у 2015 році. За період з 01.01.2017 по 31.05.2017 на території Добропільського району 1-м неповнолітнім скоєно 1 злочин (+1 злочин – у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року).
Аналіз злочинності свідчить, що основними причинами вчинення неповнолітніми протиправних дій є недостатній життєвий досвід, схильність до наслідування дорослих, не завжди позитивний влив на дітей оточуючого середовища, намагання звільнитися від опіки з боку батьків, віра в безкарність, недостатній рівень самокритичного ставлення до власних вчинків, неправильна оцінка складних життєвих ситуацій, вживання спиртних напоїв чи наркотичних речовин, безконтрольність з боку дорослих та недостатній рівень профілактичної роботи з неповнолітніми.
Не знайшовши собі місця в суспільстві – підлітки самостверджуються в негативних проявах: скоєнні злочинів, бродяжництві, вживанні наркотичних, психотропних речовин, алкогольних напоїв.
З метою оздоровлення ситуації у середовищі неповнолітніх, запобігання соціальному сирітству, втягненню неповнолітніх у протиправні дії, а також з метою профілактики дитячої бездоглядності за місцем проживання протягом поточного року здійснено 6 рейдів з профілактики дитячої бездоглядності «Діти вулиці», 18 рейдів «Сім’я і діти» з цільовим відвідуванням родин, що опинилися в складних життєвих обставинах та 3 рейди «Вечір», з метою перевірки як молодь розважається в вечірній час. Під час рейдів з батьками проводилися бесіди виховного, роз’яснювального та попереджувального характеру. До участі в рейдах, залучаються працівники національної поліції. Тож на 5 батьків було складено і направлено до суду адміністративний протокол за ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Працівниками поліції було виявлено 1 факт продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім у торговельній мережі; за цим фактом було складено та направлено до суду адміністративний протокол. 
Службою у справах дітей разом з центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках профілактичних заходів «День профілактики» було організовано зустрічі учнів старших класів Добропільської, Святогорівської, Криворізької, Золотоколодязянської ЗОШ, де було висвітлено питання жорстокого поводження щодо дитини в сім’ї, кваліфіковано види насильства, спеціалісти розповіли про кримінальну відповідальність за вчинення насильства над дитиною, охарактеризували стан підліткової злочинності в районі. Діти отримали інформаційні бюлетені з координатами служб та організацій, покликаних захистити дитину від жорстокості дорослих. З дітьми, що виховуються в родинах, де є загроза вчинення насильства, проведено індивідуальні консультації фахівців. 
Протягом 2017 року представники служби у справах дітей приймали участь у загальношкільних батьківських зборах в Никанорівській ЗОШ, Святогорівській ЗОШ, Криворізькій ЗОШ, Нововодянській ЗОШ, Ганнівській ЗОШ, де перед батьками прочитано лекцію «Любов найкращий засіб виховання», «Права та обов’язки батьків», «Адміністративна відповідальність батьків», «Насильство - це не метод виховання», «Небезпечні ігри», в яких йшлося про те, що дорослі часто вважають дитину своєю живою власністю і не замислюються, що своїми вчинками порушують права дитини.
Важливим чинником у первинній профілактиці правопорушень серед неповнолітніх мешканців району є організація змістовного дозвілля дітей під час шкільних канікул. Традиційним для учнівської молоді району стало оздоровлення в літніх таборах відкритих на базі 7 навчальних закладів району. З метою інформування підлітків про їх права, про відповідальність, яку несуть неповнолітні за скоєні ними злочини, застереження дітей від бездоглядності та безпритульності до пришкільних таборів організовано профілактичний захід в якому взяли участь 210 підлітків району.
Попередження запобіганню дитячої злочинності є запорукою в майбутньому отримати державою повноцінного, законослухняного громадянина.

Шукати в на сайті