Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

четвер, 22 червня 2017 р.

День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни


22 червня Указом Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000 в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни.
Трагічна дата 22 червня 1941 року означає для всіх українців початок найбільш кривавого для України періоду Другої світової війни, коли щодня гинули десятки тисяч людей.
22 червня 1941 року нацистська Німеччина разом із союзними їй державами Італією, Румунією, Словаччиною, Угорщиною та Фінляндією розпочала війну проти Радянського Союзу, поклавши тим самим початок нового етапу Другої світової війни в Європі (01.09.1939 – 08.05.1945).

Протягом тієї війни Донецька земля двічі ставала ареною бойових дій у жовтні 1941 року (окупація німецькими військами Донецької області) та у серпні-вересні 1943 року (звільнення області Червоною армією).
За переписом 1939 року на території Донецької області мешкало 3,1 млн осіб. На 01 грудня 1943 року населення скоротилося приблизно на 1,5 млн чоловік і становило близько 1,577 млн осіб. Протягом 22 місяців окупації нацистський режим вивіз на примусові роботи до Німеччини близько 200 тисяч мешканців області. Всього в боях по обороні та звільненню Донецької області загинуло чи було поранено близько 500 тисяч осіб.
Трагічна дата 22 червня 1941 року означає для всіх українців початок найбільш кривавого для України періоду Другої світової війни, коли щодня гинули десятки тисяч людей.
У кровопролитній війні Україна понесла великі втрати: серед загиблих - понад 5,5 млн мирного населення, 2,5 млн - солдати.
Тому сьогодні ми віддаємо данину пам’яті тим, хто не повернувся з війни, сивочолим ветеранам, що здолали фашизм, вдовам, дітям війни.
Сьогодні мужність та мудрість, невичерпна сила духу подвигу наших співвітчизників в минулому – це належний приклад для тих, кому сьогодні довелося пізнати всі жахи війни, для тих, хто сьогодні зі зброєю в руках боронить нашу Батьківщину від нового ворогу, для тих, хто у лиху годину постав на захист рідної землі, суверенітету та незалежності України.
Тож сьогодні згадаймо кожного, хто поклав своє життя за світле майбутнє нашої країни.
Вічна та світла їм пам’ять!

Шукати в на сайті