Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

четвер, 22 червня 2017 р.

Інформаційний лист Держенергонагляду "Щодо підготовки енергетичних господарств до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 роки"


Для організації належної та своєчасної підготовки енергетичного господарства підприємств, установ та організацій до роботи в осінньо-зимовий період 2017-2018 рр. інспекція Держенергонагляду вважає за необхідне звернути Вашу увагу, що тільки своєчасно розпочата та організаційно забезпечена робота може гарантувати його стале функціонування в зимовий період.
Експлуатація енергетичних установок споживачів електричної та теплової енергії має бути організована у відповідності з вимогами чинних нормативних документів, при цьому роботи з підготовки енергетичних господарства до осінньо-зимового періоду мають особливу важливість. Тому інспекція Держенергонагляду рекомендує при підготовці відповідних заходів врахувати та забезпечити до початку осінньо-зимового періоду виконання таких основних робіт:
- ремонтів обладнання електроустановок, устаткування теплових установок та мереж у необхідних обсягах;
- постачання палива у відповідності до технологічних потреб, створення його нормативних запасів;
- приведення схем електропостачання до нормального режиму роботи, передбаченого проектними рішеннями;
- укомплектування аварійного запасу обладнання, запасних частин та матеріалів, інструментів, знаряддя, засобів захисту, теплого спецодягу;
- підготовку машин та механізмів до робіт в умовах понижених температур;
- випробування та налагодження обладнання електроустановок, устаткування теплових установок та мереж в необхідних обсягах;
- промивання устаткування та трубопроводів теплових мереж, центральних теплових пунктів систем теплопостачання;
- розроблення експлуатаційних режимів роботи систем теплопостачання, а також заходів з їх забезпечення;
- перевірку пристроїв релейного захисту та автоматики;
- перевірку технічного стану теплових пунктів, елеваторних вузлів, насосних агрегатів, водопідігрівачів, вузлів обліку теплової енергії, контрольно-вимірювальних пристроїв та автоматики;
- гідропневматичну, а у разі необхідності - хімічну промивку внутрішньобудинкових мереж;
- теплоізоляції споруд, інженерних об'єктів та під'їздів житлових будинків до вимог нормативної та проектної документації, що повинно забезпечити належний тепловий опір огороджувальних конструкцій, вікон, дверей в опалювальний сезон;
- перевірку захисту засобів обліку електричної та теплової енергії до роботи в умовах низьких температур;
- протиаварійних тренувань з відповідним персоналом;
- комплектації робочих місць персоналу оперативною та технічною документацією;
- організацію введення в дію протиаварійних заходів у разі їх застосування в установленому порядку;
- у разі необхідності перегляд Актів аварійної, екологічної та технологічної броні електропостачання;
- перегляд та внесення, за необхідності, змін до договорів на енергопостачання, а також перевірку відповідності вимог Положення про оперативну взаємодію з місцевою енергопостачальною організацією.
На кожному підприємстві, установі та організації, виходячи з місцевих умов, повинні бути розроблені та введені в дію конкретні організаційні та технічні заходи (далі – Заходи), які в обов'язковому порядку повинні включати наведені вище роботи з конкретизацією обладнання, термінів виконання та осіб, відповідальних за їх виконання.
Також повідомляємо, що, відповідно до вимог Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затверджених спільним наказом Міністерства палива та енергетики України і Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 р. № 620/378, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України від 31.12.2008 р. за № 1310/16001, за підсумками проведеної роботи на підприємстві, установі та організації створюється комісія за участю представника інспекції Держенергонагляду у Донецькій області, яка складає акт готовності енергетичного господарства до опалювального періоду не пізніше 15.09.2017 р. (у теплопостачальних організацій) та 25.09.2017 р. (у споживачів).
З приводу питань, які виникають в процесі підготовки до роботи в осінньо-зимовий період, Ви можете звертатись до Покровського відділення інспекції Держенергонагляду у Донецькій області за адресою: 85300, Донецька область, м. Покровськ, мікрорайон Лазурний, буд. 8/2, телефон/факс (0623) 52-31-37 (запрошувати інспектора теплоенергетичного напрямку інспекції). 
Окремо додаємо основні умови, щодо підписання акту стану готовності теплового господарства в опалювальний період (додаток № 1). Покровське відділення інспекції Держенергонагляду у Донецькій області.

Основні умови щодо підписання акту стану готовності
теплового господарства в опалювальний період.
(Відповідно до Правил підготовки теплових господарств до опалювального періоду,
затверджених Міністерством палива та енергетики України і Міністерством з питань
житлово-комунального господарства України від 10.12.2008 р. № 620/378 (далі ППТГ до ОП)
та Правил технічної експлуатації теплових установок і мереж, затверджених
Міністерством палива та енергетики України від 14.02.2007 р. № 71 (із змінами і доповненнями) (далі ПТЕ ТУ і М)).
1. Наказ або розпорядження про створення комісії з перевірки готовності теплового господарства суб’єкта господарювання до опалювального періоду. В склад комісії включити представника інспекції Держенергонагляду.
2. Розроблені заходи щодо підготовки теплового господарства суб’єкта до опалювального періоду.
3. Наказ про призначення відповідальних осіб за технічний стан і безпечну експлуатацію теплового господарства суб’єкта, із зазначенням об’єктів, за які відповідає особа.
4. Протоколи та (або) посвідчення про перевірку знань вимог правил ПТЕ ТУ і М та ППТГ до ОП у відповідальних осіб.
5. Акти проведення Держповірки вимірювальним приладам (манометри, термометри, лічильники), які встановлені на теплових системах суб’єктів господарювання.
6. Акти гідропневматичної промивки та гідравлічного випробування теплових мереж та систем опалення, гарячого водопостачання із позначенням тиску при проведенні випробування.
7. Звернення на ім’я начальника Покровського відділення інспекції Держенергонагляду у Донецькій області Муляру О.О. за адресою: 85300, Донецька область, м. Покровськ, мікрорайон Лазурний, буд. 8/2, щодо направлення інспектора Держенергонагляду для участі в комісії суб’єкта господарювання із підписання акту стану готовності до опалювального періоду 2017-2018 р. Вказати контактний телефон.
8. Оформлення і підписання акту стану готовності теплового господарства в опалювальний період членами комісії суб’єкта та закріплення підпису печаткою на кожний об’єкт, відповідно до додатку № 1 ППТГ до ОП (не менш 2-х примірників).
9. Оформлення і підписання акту стану готовності теплового господарства в опалювальний період членами комісії суб’єкта та закріплення підпису печаткою ціликом на суб’єкта господарювання, відповідно до додатка № 3 ППТГ до ОП (не менш 2-х примірників).
10. Із виникаючими питаннями звертатися до Покровського відділення інспекції Держенергонагляду у Донецькій області: 85300, Донецька область, м. Покровськ, мікрорайон Лазурний, буд. 8/2, телефон/факс (0623) 52-31-37 krasnoarm_otd@ukr.net (запрошувати інспектора теплоенергетичного напрямку інспекції).

Шукати в на сайті