Добропільська районна державна адміністрація забезпечує: Виконання Конституції, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади вищого рівня; Законність і правопорядок, додержання прав і свобод громадян; Підготовку та виконання відповідних бюджетів; Звіт про виконання відповідних бюджетів та програм; Взаємодію з органами місцевого самоврядування; Реалізацію інших наданих державою, а також делегованих відповідними радами повноважень.

четвер, 25 травня 2017 р.

Засідання районного штабу з питань захисту прав внутрішньо переміщених осіб


24 травня перший заступник голови райдержадміністрації Олексій Стебель очолив засідання районного штабу з координації дій структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади щодо забезпечення надання соціальних послуг громадянам, які прибули із районів проведення антитерористичної операції.
Основне завдання наради - налагодження співпраці всіх причетних організацій і структур в питанні  забезпечення життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб.
З інформацією про координацію дій структурних підрозділів райдержадміністрації та територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади щодо забезпечення життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб виступили Валентина Купцова, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації; Віталій Кінц, начальник ДПРЗ 19 ГУ ДСНС України у Донецькій області, підполковник служби цивільного захисту; Олена Карпова, в.о. начальника відділу освіти райдержадміністрації; Тетяна Яцура, заступник директора Добропільського міського центру зайнятості; Алла Басова, головний спеціаліст з питань цивільного захисту райдержадміністрації.

На даний час на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 618 внутрішньо переміщених осіб, у тому числі 510 сімей. З загальної кількості ВПО обліковується: працездатних - 140 осіб, пенсіонерів – 289 осіб, інвалідів – 33 особи, дітей – 156 осіб.
Відповідно до постанови КМУ від 1 жовтня 2014 року №505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг» отримує допомогу у травні поточного року 143 особи.
Відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу сім‘ям з дітьми», «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім‘ям» з числа ВПО отримує державну допомогу 21 родина.
Станом на сьогоднішній день спостерігається тенденція зниження активності сільських та селищної рад щодо надання матеріальної допомоги внутрішньо переміщеним особам у зв'язку з тим, що їх менше прибуває до району . Так, протягом 2014 року сільськими та селищною радами були прийняті програми та надано матеріальної допомоги ВПО у сумі 70,5 тис.грн, протягом 2015 року – у сумі 2,06 тис.грн. На 2017 рік заплановані видатки на надання матеріальної допомоги ВПО в сумі 3,5 тис.грн. тільки Ганнівською сільською радою.
Рішеннями сесій Золотоколодязької, Нововодянської сільських та Святогорівської селищних рад діти ВПО звільнені від сплати за харчування в дитячих садках.
Для внутрішньо переміщених осіб Добропільською міськрайонною організацією Товариства Червоного хреста та іншими установами району створено банк одягу, постійно надається гуманітарна допомога у вигляді продуктів харчування.
Протягом 2017 року на обліку в Центрі зайнятості як безробітні перебували 8 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб, 5 осіб мали право на отримання допомоги по безробіттю. Переважна більшість переселенців – мешканці Донецької області, 1 особа – Луганської. Працевлаштовано 4 особи, в громадських та роботах тимчасового характеру ВПО участь не приймали, професійне навчання не проходили.
На теперішній час на обліку, як безробітні, перебувають 3 особи з числа внутрішньо переміщених осіб, з них 1 особа на лікарняному по вагітності та пологам.


Шукати в на сайті